5 zajímavých faktů o přístroji Face-Up!

5 zajímavých faktů o přístroji Face-Up!

První na světě. Vědci, kteří vyvinuli přístroj Face-Up! utrhli dvě světová prvenství. Jako první přišli před desíti lety na způsob, jak používat magnetické pole i v oblasti hlavy bez rizika vzniku neurologických potíží. Přístroj Face-Up! je také zatím jediný přístrojem, který kombinuje plošné impulzní magnetické a světelné pole s teplem.

Nejdřív sprchová hlavice. První provizorní přístroj na léčbu akné vznikl ze sprchové hlavice. Tým Ivana Rampla z ní vymontoval vnitřní část a dosadil třicet miniaturních cívek. Tím vznikl plošný zdroj skenovacího impulzního magnetického pole, který dovolil využití výhodných vlastností pro magnetoterapii i v oblasti mozku.

Celulitida i růst vlasů. Firma Enjoy Trade, výrobce a vlastník patentu na přístroj Face-Up!, do budoucna plánuje, že by mohla metodu využít nejen k léčbě akné, ale také k redukci vrásek, léčbě celulitidy, podpoře růstu vlasů či redukci podkožního tuku. Tedy tam, kde objevené spojení fyzikálních polí blahodárně působí na regeneraci pokožky a podkoží.

Červené světlo. Proč právě červené? Během výzkumu se zkoušelo více světelných polí, ale zjistilo se, že červené pole je pro regeneraci pokožky a léčbu akné nejúčinnější.

Přístroj pro celou rodinu. Kombinace tří silových polí výrazně urychluje metabolismus kožních buněk a pomáhá zlepšit vlastnosti kůže – nejen že tlumí výdej kožního mazu, ale také zrychluje hydrataci pokožky, zvyšuje pružnost a vyrovnává nerovnosti na pleti.