Čtyři kroky k tomu, abyste byla krásná i po večírku

Čtyři kroky k tomu, abyste byla krásná i po večírku

Užíváte si v posledních týdnech vánoční párty? Věřte, že prosinec nebývá zátěžovou zkouškou jen pro vaše vnitřní orgány. Po večírcích plných alkoholu trpí i vaše pleť. A vzhledem k tomu, že prosinec ještě nekončí a máme před sebou největší akci roku, tedy silvestr, nabízíme vám par tipů, jak se o pleť starat, pokud vás čeká náročná společenská událost.

Důležitá je hlavně důslednost. Pokud půjdete spát po večírku ve čtyři ráno, neodlíčíte se, nemůžete čekat, že pohled do zrcadla další den ráno bude uspokojivý. Zkuste následující zásady dodržovat, uvidíte, že i po náročné a bujaré noci to nakonec nemusí být tak hrozné, jak se zprvu zdá.

1. Dodejte tělu vláhu

Cigaretový kouř, nedostatek spánku a hlavně alkohol dehydruje celý organismus. Právě nedostatek tekutin může ve velké míře za to, že jste po akci opuchlá, pleť má šedou barvu a v tom horším případě se na ní objeví i první známky akné. Ideální je po příchodu domů vypít alespoň půl litru obyčejné vody. Jenže kdo z nás na to myslí? Dopřejte svému tělu tekutiny alespoň ráno. Naordinujte si minerálku s vysokým obsahem iontů, které jste pitím alkoholu poztráceli. K tomu popíjejte bylinkové čaje, zkusit můžete heřmánkový, detoxikační, popřípadě čaj Inků zvaný Lapacho, který je někdy nazýváný také čajem dlouhověkosti.

2. Probuďte lymfu

Vaše první kroky po ranním čajovém dýchánku by měly vést do koupelny. Dejte si ranní sprchu, tentokrát ale zapomeňte na vyhřívání se pod teplým proudem vody. Vaše tělo potřebuje povzbuzení, proto teplou a studenou střídejte, aby se lymfatický systém probral ze spánku. Opláchněte chladnější vodou i obličej, krásně se probudíte a první známky únavy a kocoviny umírníte.

3. Zaostřeno na kůži

Na obličeji poznáte, jak moc bujarý večírek byl. A právě proto potřebuje největší péči. Vyhněte se peelingu a buďte ke své kůži jemní, je mnohem citlivější než v jiné dny. Sáhněte po jemné odličovací kosmetice, pleť vyčistěte. Použijte i několik odličovacích tamponků, dokud nebudou úplně čisté. Z kůže totiž potřebujete odstranit nejen make-up, ale i popílek z cigaretového kouře a prach. Potom na pleť naneste výživný hydratační krém, v ideálním případě si dopřejte na čtvrt hodiny masku. Ta by měla mít olejový základ. Na oči si dejte vychlazené lžičky, popřípadě pytlíčky s černým čajem. Pomohou od opuchlosti a tmavých kruhů.

4. Decentní make-up

Po párty na sebe nechcete strhávat pozornost. Stačí, že se cítíte pod psa. Aby na vás radosti předešlého večera nešly vidět, zvolte jemné a přirozené líčení. Použijte raději BB nebo CC krém než hutný make-up, vyhněte se očním stínům i silným linkám. Vašim cílem je zakrýt nedostatky, nikoliv vypadat jako modelka. Zvolte oční korektor, rozjasňovač, řasenku, lehké zdravíčka a lesk na rty.