Jak vycvičit pleť

Jak vycvičit pleť

Co děláte pro to, abyste měli krásnou postavu? Cvičíte. Co děláte pro to, abyste měli krásnou pleť? Nic? Pak je na čase to změnit. Pleť obsahuje kolagen, jehož produkce se s věkem snižuje. Díky kolagenu je pleť pružná, hebká a působí svěže a mladě. Na to, abyste tvorbu kolagenu aktivovali, přitom stačí vyzkoušet několik cviků. Navíc vás nestojí vůbec nic, kromě pár minut vašeho času.

Proklepněte to

Poklepávání obličeje je nejjednodušší metoda, jakou můžete svou kůži prokrvit. Podle tradiční čínské medicíny stačí 200-300 poklepů prsty, aby se pleť vyhladila a omladila. Poklepávání můžete zahrnout do svých večerních kosmetických rituálů a spojit je s krémováním. I krém byste totiž měli do kůže správně vklepávat, nikoliv vtírat, jak to dělá většina z nás.

Klenutí

Nadočnicové oblouky a čelo jsou místa, která při mimice používáme velice často. I proto se tu vrásky objevují poměrně brzy. Vyzrát na ně ale můžete pravidelnou masáží oblasti nadočnicových oblouků. Stačí přiložit dlaně nad obě oči a krouživými pohyby pleť masírovat 20x ve směru hodinových ručiček a pak 20x proti směru. Velmi efektní je také přiložit ukazováčky obou rukou na vnitřní linku obočí a táhnout směrem k vnějšímu koutku oka. Napínáte tak totiž vrásky na čele. Opět stačí zopakovat dvacetkrát.

Dokonalá víčka bez skalpelu

I oči potřebují vaši péči. Možná se děsíte toho, že jednoho dne budete mít oční víčka převislá a nemine vás zásah estetického chirurga. I tomu můžete předejít. Stačí denně opakovat jednoduchý cvik. Zavřete oči a přiložte ukazováčky k vnějšímu koutku každého oka. Jemně tlačte na zavřené oko a současně se jej snažte otevřít. Jakmile ucítíte, že zabraly svaly, máte vyhráno. Stačí zopakovat desetkrát.

Jen trochu popíchnout

Nejvíce vrásky vznikají tam, kde se kůže často hýbe. Tedy kolem očí, úst a nosu. Právě vrásky kolem úst a nosu bývají nejvýraznější. Zatočit s nimi můžete jednouchým cvikem. Stačí oblast jemně popichovat nehty. Kůži tak prokrvujete a přímo stimulujete produkci kolagenu. Zopakujte padesátkrát.

Pamatujte na to, že při obličejové masáži začne pletí intenzivně cirkulovat krev, která spustí práci lymfatických žláz. Do pokožky se tak dostane mnoho užitečných látek. Jednoduchý princip cvičení, za které nemusíte platit ani korunu, pak snadno redukuje vrásky. A mnohem lépe než drahé krémy. První výsledky bývají patrné už po dvou týdnech každodenního tréninku. Začněte jej vždy až po té, co pleť dokonale odlíčíte a zbavíte nečistot. Trénujte před zrcadlem a mezi jednotlivými cviky si nechejte pár vteřin pauzu.