Krásná pleť? Zkuste to podle Asiatek

Krásná pleť? Zkuste to podle Asiatek

Mají dokonalou pleť, až člověka občas napadne, že snad nestárnou. Pokud znáte ve svém okolí nějakou Asiatku, určitě jste si všimli, jak krásný a zářivý obličej má. A je jedno, jestli je jí dvacet, třicet nebo čtyřicet. Krásy těchto žen si všimla už i řada kosmetických firem. Není proto divu, že se jimi rády inspirují. Zkuste to taky.

Pozor na sluníčko

Zatímco u nás znamená bronzová pleť, že se máte skvěle, odpočíváte, popřípadě si užíváte dovolenou někde hodně daleko, v Asii opálení lidé často představovali chudou vrstvu, která pracovala celý den na poli. Bílá pleť naopak naznačovala, že se vám žije dobře. Přitom to není žádná novinka. Ženy se před sluncem kryly i u nás, v době za první republiky to bylo zcela normální.

Je třeba si uvědomit, že slunce naší pleti ve velkém množství škodí. Asiatky se proto před paprsky chrání klobouky, slunečníky nebo dokonce speciálními obleky proti slunci, které si berou na dovolenou. Přijde vám to směšné? Naopak. UV záření totiž proniká hluboko do kůže a urychluje stárnutí buněk. Speciální obleky si samozřejmě kupovat nemusíte, zkuste se ale zaměřit na lepší sluneční ochranu. Krémujte si obličej přípravky s UV faktorem nejméně 30.

Žádný spěch, prosím

Jak vypadá váš běžný den? Ráno vstanete, spěcháte do práce, pak spěcháte na oběd, kde do sebe naházíte jídlo a zase běžíte do práce. Spěch je pro Čechy typický. A nejen pro Čechy, spěchá v podstatě celá Evropa. Asiatky to mají jinak. Snaží se žít v poklidu, což přenášejí i do péče o sebe. Zatímco Evropanky se po sprchování v rychlosti nakrémují a občas se zapomenou dokonce i odlíčit, Asiatky si každodenní péči užívají jako malý rituál. Večer mu věnují minimálně deset minut, během kterých zklidní své tělo i mysl.

Umění vrstvení

Zatímco Evropanky jsou mistryně ve vrstvení oblečení, Asiatky umí perfektně vrstvit kosmetické přípravky. Vybírají si takové, které se vhodně doplňují a pleť nezatíží. Zkuste to jako ony: použijte ráno tonikum, vklepejte lehké a přitom intenzivní sérum, krém a teprve po té naneste make-up. Ten můžete vyměnit za oblíbené BB nebo CC krémy. S líčením šetřete. Minimalismus totiž skvěle podtrhne krásnou pleť.

Vypulírováno

Dokonalá pleť vyžaduje i dokonalé odlíčení. A na to mnohdy zapomínáme. Asiatky k tomuto aktu přistupují ještě o fous zodpovědněji. Pořizují si totiž nejrůznější pomůcky, které jim pleť pomáhají odlíčit ještě efektivněji. Jednou z nich je i houbička zvaná konjac, která je vyrobena z čistě přírodního materiálu. Je antibakteriální a pleť krásně prokrvuje. Houbička je napuštěna jílem a dalším pleti prospěšnými látkami, které ji vyčistí do hloubky. Použitelná je až tři měsíce a seženete ji v některých prodejnách s kosmetikou.