O výzkum českého vědce má zájem celý svět, přístroj Face-Up! vstoupí na trh v deseti zemích na třech kontinentech

O výzkum českého vědce má zájem celý svět, přístroj Face-Up! vstoupí na trh v deseti zemích na třech kontinentech

Začalo to před deseti lety čirou zvědavostí jednoho brněnského vědce. Následoval mnohaletý výzkum a ověřování v praxi. A výsledkem je Face-Up! O přístroj, který první pacienti začali používat letos v dubnu, se strhl ve světě velký zájem.

Na českém trhu se přístroj s názvem Face-Up! objevil na začátku dubna. Přístroj, který jako jediný na světě kombinuje magnetické a světelné pole a teplo, si od té doby koupily k domácímu používání tisíce lidí. A v zahraničí se o něj strhl ve světě velký zájem.

„Vůbec jsme to nečekali,“ říká Michal Rampl, syn vědce Ivana Rampla, který výsledky výzkumu svého otce převedl do praxe. „Když jsme na jaře oslovili první dermatology k odzkoušení přístroje, až tak velký zájem neprojevili. O to víc nás překvapila tak velká poptávka ze zahraničí,“ dodává Rampl.

První velký ohlas ze světa zaznamenali Ivan a Michal Ramplovi v září po skončení největšího veletrhu kosmetiky a lékařství Pharmed & Healthcare ve Vietnamu, kde společně s vietnamským partnerem unikátní přístroj Face-Up! představili. Podle organizátorů veletrhu patřil přístroj k nejvyhledávanějším inovativním novinkám na veletrhu u návštěvníků i odborné veřejnosti.

Česká firma s šesti zaměstnanci dobývá svět

Dnes, dva měsíce poté, firma s šesti zaměstnanci vstupuje na slovenský trh. Od příštího roku by se měly přístroje prodávat v Německu, Itálii, Francii, Španělsku, v Thajsku, Saudské Arábii, Kanadě a USA. „Jsme těsně před podpisem obchodního zastoupení, ladíme jen detaily,“ konstatuje Rampl.

Výsledkem výzkumu jeho otce, docenta Ivana Rampla, je unikátní technologie, která umožňuje, aby impulzní magnetické pole působilo jen do hloubky 5 milimetrů a přístroj se tak mohl používat i v oblasti hlavy. Metoda je celosvětově patentovaná.

Dotažení přístroje Face-Up! do podoby pro domácí použití však nebylo až tak jednoduché. Přístroj měl několik vývojových etap od velkého stojanového stroje s připojenou maskou až po několikanásobně větší předchůdce současné verze. „Máme zkušenosti s vývojem technologií pro automobilový průmysl. Proto jsme se sami pustili i do úpravy designu a technologie výroby přístroje. Finální podoba Face-Up! spatřila světlo světa v lednu tohoto roku. Pracovali jsme na tom přes šest měsíců,“ říká Michal Rampl.

Český vynález zůstane v Česku

Úspěch firmy není náhodný. Pro inovativnost byl projekt vědce Ivana Rampla přijat do brněnského biotechnologického centra INBIT, kde probíhala závěrečná fáze vývoje přístroje Face-Up! Firma chce i s výrobou zůstat v Česku. „Neplánujeme přesunout výrobu nebo prodat technologii do Číny, ani se nebojíme farmaceutické lobby,“ říká s úsměvem Michal Rampl a dodává: „jsme česká firma, a tak i zůstaneme. Finišujeme teď s přípravou výrobních prostor v Brně.“ Firma Enjoy Trade plánuje v příštím roce vytvořit 30 nových pracovních míst.

Funguje to?

Také ohlasy od lidí na účinnost přístroje jsou vesměs pozitivní. „Metoda je postavena na vědecké bázi, v rámci výzkumu byla dlouhodobě úspěšně testována v Plzni na lékařské fakultě Karlovy univerzity,“ říká Ivan Rampl. „Podle ohlasu lidí, kteří nám píší své konkrétní zkušenosti, bych doporučil s léčbou nikam nespěchat. Každý člověk je unikátní, některým lidem začne akné mize po týdnu, u jiných jsou účinky viditelné například za tři týdny. Záleží na závažnosti a délce trvání akné,“ konstatuje vědec. Konkrétní zkušenosti lidí najdete na www.facebook.com/faceupCZ.