Příroda pro vaši pleť

Příroda pro vaši pleť

Přírodní výtažky najdeme v každé kosmetice běžně dostupné na trhu. Máte ale doma přípravek, který by byl opravdu ryze z přírody? Od těch klasických se liší zpracováním a složením. Veškeré suroviny jsou v přírodní kosmetice rostlinného původu, a i proto mají na naši pleť blahodárný účinek.

Zkusit nahradit klasické produkty těmi přírodními může mít rozličné důvody. Možná chcete být trochu více ekologičtí, možná máte dost umělých přípravků plných chemie. Ať je to jakkoliv, přejít na přírodní kosmetiku vám možná zpočátku bude činit problémy. Na ty, kdo ji překonají, čeká většinou zdravá a krásná pokožka. Přírodní produkty totiž posilují přirozenou kožní bariéru a udržují pleť v rovnováze. Účinné látky se navíc velmi dobře vstřebávají a pronikají hluboko do kůže.

V čem je háček

Přírodní produkty tolik nevoní, tolik nepění, tolik „nekřičí“. Jinými slovy, možná vám bude zpočátku připadat, že používáte přípravek, který není vůbec účinný. Šampon nebo sprchový gel nebude pěnivý, krém po nanesení na kůži nebudete téměř cítit. Váš pocit je ale mylný. Přírodní látky, které tyto přípravky obsahují, se totiž do kůže vstřebají velice rychle. Tak rychle, že ani nemusíte zaznamenat, že jste je použili.

Jak na to

Ideální je se s přírodní kosmetikou seznámit postupně. Nejprve volte přípravky, které jsou určené k péči o tělo. Patří mezi ně například vonné tělové oleje nebo tělová másla. Budou vám příjemná a kůže po nich bude vláčná a jemně voňavá. Vyřaďte ale všechny ostatní přípravky s obsahem chemie, které jste dosud na tělo používali. Když byste je kombinovali s přírodními produkty, neviděli byste absolutně žádný rozdíl. Bio kosmetika totiž potřebuje prostor pro to, aby se mohla „ukázat“. Postupně v koupelně vyměňujte i další produkty.

Používání přírodní kosmetiky má ještě jednu výhodu. Naučíte se díky ní poslouchat své smysly, které vám jiné produkty už dávno otupily. Uvědomíte si, že kožní buňky fungují v cyklu osmadvaceti dní, během kterých se regenerují. V různé etapě tohoto cyklu se vaše pleť chová jinak a také něco jiného potřebuje. I z toho důvodu nevybírejte kosmetiku podle obalu, ale podle vůně. Jedině tak jste schopni tělu dodat to, co opravdu chce. Zatímco během svých energických dní a v létě budete podvědomě vyhledávat citrusové vůně, v zimě a při nachlazení zase ty teplejší, mezi které patří například skořice nebo vanilka.

Vydrží to?

Samozřejmě, že přírodní kosmetika nevydrží tak dlouho, jako běžné produkty. Neobsahuje totiž žádné umělé konzervační látky, které životnost běžných produktů prodlužují. Spolehnout se ale můžete na to, že bio produkty využijete rok až dva podle konkrétního druhu.

Životnost přírodní kosmetiky prodloužíte tím, že s ní budete zacházet šetrně. Před použitím krému si umyjte pečlivě ruce, nepoužité výrobky skladujte v lednici. Vždy vše pečlivě uzavírejte, aby se do produktu nedostal zbytečně prach nebo voda, případně aby nevyschl.