Prospěte se do krásy

Prospěte se do krásy

Má vliv na naše zdraví, pohodu, ale i vzhled. Spánek je jedna z nejdůležitějších částí dne. Přestože máme pocit, že při něm nepracujeme, náš organismus pracuje o sto šest. V těle totiž probíhají regenerační procesy, díky kterým se obnovují buňky. Dostatečný a kvalitní spánek má proto lepší účinky než ten nejdražší pleťový krém. Nevěříte?

Za tou nejblahodárnější omlazující procedurou je hormon melatonin. Spánkový hormon jednak umožňuje člověku usnout, když je unavený, jednak má velmi silné antioxidační vlastnosti. Práci melatoninu můžeme ještě podpořit tím, že před spánkem věnujeme kůži dostatečnou péči.

Když spíme dobře, v pokožce startují obnovovací procesy. Zatímco přes den se vyrovnává s nepřízni počasí, odolává vlivům slunečních paprsků, silného větru nebo mrazu, v noci se kůže soustředí na to, aby byla ráno opět čerstvá. Buňky se dělí mnohem rychleji a vitaminy a prospěšné látky se mnohem lépe vstřebávají. I z těchto důvodů se odlišuje složení denních a nočních krémů. Bývají obohaceny o řadu minerálů a vitaminů a současně bývají také hutnější. Kůže totiž v noci ztrácí značnou část své přirozené vlhkosti.

Pořádná vrstva péče

Zatímco o pleť se obvykle staráme se vší pozorností, pokožku celého těla často zanedbáváme. Ta přitom potřebuje také péči. Na těle je totiž mnohem méně mazových žláz než v obličeji, takže se kůže rychleji vysušuje. Pravidelně se po večerním sprchování nakrémujte a rozhodně při tom krémem nešetřete. Uvidíte, že ráno poznáte rozdíl. Jednou týdně byste si měli také dopřát peelingovou proceduru, při které odstraníte odumřelé buňky, a ty nové budou moci přijímat výživu, kterou jim dáváte.

I když je v zimě tolik neukazujete na odiv, vaši pozornost si zaslouží. Řeč je o vašich nohou, které během zimních měsíců trpí. Celý den jsou obvykle v uzavřené botě, zahříváte je. Pokožka nohou se tak může vysušovat a olupovat. Jednou týdně proto nohám dopřejte večerní koupel a peeling, při kterém odstraníte zrohovatělou kůži. Pak je pořádně nakrémujte vydatným mastným krémem, oblečte do bavlněných ponožek a jděte spát. Po takové noci uvidíte, jak krásně budou nohy vypadat.

Spánek pro vlasy

Jen si uvědomte, jak v zimě pečujete o své vlasy. Dopřáváte si výživné masky stejně často, jako jste to dělali v létě? Ne? Není divu. Z průzkumů kosmetických firem vyplývá, že mají ženy menší snahu starat se o svůj zevnějšek právě v zimních měsících. Stačí přece nasadit čepici a jít. Vlasy ale trpí úplně stejně jako vaše kůže. Střídání teplot, mráz, to vše se podepisuje na jejich stavu. Jednou až dvakrát týdně je proto dobré věnovat vlasům pozornost a dodat jim vláhu pomocí masky. Ty buď kupte v drogerii, nebo si dopřejte dávku přirozené krásy v podobě olejů. Vlasy zabalte po aplikaci masky do ručníku a igelitu a nechejte aspoň patnáct minut působit. Lámavé vlasy jsou pryč.