Rozjasňovač. Zářivý zázrak, díky kterému omládnete

Rozjasňovač. Zářivý zázrak, díky kterému omládnete

Některé ženy si ho často pletou s korektorem, má přitom zcela jinou funkci a jinak se používá. Řeč je o rozjasňovači, který umí dělat s unavenou pletí zázraky. Umí zakrýt kruhy pod očima a dokáže také zvýraznit ty části vašeho obličeje, které to potřebují.

Je třeba si říct, že rozjasňovače stále zdaleka nepatří mezi základní vybavení kosmetických taštiček českých žen. A to je chyba. Ženy totiž často nevědí, k čemu rozjasňovač slouží a jak jej používat. Je to přitom velice snadné a výsledek stojí za to.

Jak to funguje

Pro začátek je dobré si uvědomit, že rozjasňovač není korektor. Jeho úkolem tedy není zakrývat vaše nedostatky. Neumí zamaskovat akné, nevyhladí vám vrásky a nezakryje ani červené žilky. Jeho úkol je zcela opačný. Umí zvýrazňovat. Dokáže vyladit vaše přednosti na maximum, projasnit pleť a rozzářit unavenou pokožku. Mohou za to speciální složky, které rozjasňovače obsahují. Ty dokážou odrážet světlo.

Vyberte ten správný

Rozjasňovačů je na trhu samozřejmě celá řada. A stejně jako make-up nebo korektor existují v různých barevných provedeních. V podstatě můžeme rozdělit dva základní odstíny. Jde o stříbrný až růžový, a zlatý až bronzový rozjasňovač. Při výběru toho správného odstínu se vždy řiďte svou barevnou typologií. Pokud máte porcelánovou pleť, vybírejte odstíny do růžova, pokud jste spíše snědší typy, vyzkoušejte odstíny do oranžova. Nelekejte se toho, že jsou rozjasňovače velmi světlé, je to tak správně. Jak už jsme zdůraznili, potřebujeme je k tou, aby zvýraznili vaše přednosti a přirozeně rozptýlili světlo na vaší pleti.

Rozjasňovače seženete buď krémové konzistence, nebo pudrové. O žádném z nich nejde říct, že je lepší, záleží na tom, co vám více vyhovuje. Krémové přípravky budete nanášet spíše prsty, ty pudrové pak štětcem. Do krémových můžete přimíchat make-up a používat je na prozáření celého obličeje. Řada z nich se vyrábí přímo v tubě se zabudovaným štětečkem, takže jej můžete nanášet rovnou.

Mnohem důležitější je ale naučit se rozjasňovač správně nanášet. Pamatujte, že jeho čas přichází až poté, co budete mít na obličeji make-up a zakryjete nedostatky pleti korektorem. Pak už se můžete pustit do kouzlení. Rozjasňovače nejčastěji nanášíme na nadočnicové oblouky pod obočí, čímž dodáme svému pohledu ráz. Dalším místem bývají vnitřní koutky očí, které otevřou pohled. Pokud aplikujeme rozjasňovač na tváře nad oblast, kam jsme nanesli tvářenku, získáme svěží a mladistvý vzhled.

S rozjasňovačem šetřete. Nechcete se blýskat na všechny strany, ale jen podtrhnout zdraví a krásu vaší pleti.