Naučte se restartovat pleť

Naučte se restartovat pleť

Probdělá noc? Večírek nebo hromada práce? Výsledkem bývají kruhy pod očima, únava a šedý obličej bez života. Když už nemáte dostatek energie uvnitř, naučte se správně maskovat, aby vaši únavu neodhalili ostatní. Poradíme vám pár zaručených triků, jak si svěžest uchovat, i když máte pocit, že už vám žádná nezbyla.

Pravda je taková, že spánek nic nenahradí. Je to nejlepší prostředek proti stárnutí pleti, naberete díky němu sílu, tkáně zregenerují a pokožka se vyhladí. Jakmile usnete, v těle se začnou dít neuvěřitelné změny. Vypadá to, jako když zavezete auto do servisu. Jenže co když prostě nemůžete spát tak moc, jak byste potřebovali? Ať už je to kvůli práci, rodině nebo prostě jen rušnému společenskému životu.

1. Koukejte na hodiny

Pokud můžete své ponocování naplánovat, je to vůbec nejlepší možnost, jak se vyhnout unavené pokožce a kruhům pod očima. Vědci totiž potvrdili, že vaše tělo nejlépe regeneruje mezi půlnocí a osmou hodinou ráno, kdy se do organismu vylučuje velká dávka melatoninu, který napravuje poškození pleti. Zkuste se tedy dostat do postele právě v této době. Pokud nemůžete tento úsek noci věnovat spánku celý, alespoň si pro sebe ukradněte šest hodin. Spěte ve tmě a počítač i mobil nechejte v jiné místnosti. Pod hlavu si dejte více polštářů, vyhnete se tak tomu, že budete mít ráno opuchlý obličej.

2. Noční pomocníci

Když už jdete spát pozdě, zmírněte následky použitím vhodné kosmetiky. Poohlédněte se po nočních maskách, které nanesete večer a smyjete ráno. Během noci masky pustí do vaší kůže množství výživných látek. Kruhy pod očima nebudou tak markantní a pleť bude vypadat živěji i po protančené noci.

3. Ranní výživa

Ráno se budete muset překonat a umýt si obličej ledovou vodou. Proberete se, dodáte pleti jiskru a osvěžíte se. Nejlepší je použít peeling, který odstraní odumřelé buňky a nečistoty uložené hluboko v pleti. Ta pak bude o něco zářivější a lépe vstřebá vše, co jí pak naservírujete. Pro probdělé noci mějte připravená vitaminová séra, která se na pleť nanášejí před krémem. Sérum dodá v koncentrované podobě kůži potřebné minerály a vláhu.

4. To správné krytí

Na závěr je potřeba stopy po únavě vhodně zamaskovat. Na unavenou a zašedlou pleť bez života používejte vždy lehký make-up, který má rozjasňující efekt. Případně můžete sáhnout po CC krémech, které nemají jen krycí funkci, ale také kůži vyživují. Kruhy pod očima překryjte korektorem, který nanášejte vždy od oka pryč. Tedy nekopírujte oblouček, ale směřujte tahy směrem dolů. Pak korektor jemně rozmažte. Nezapomínejte na tvářenku, díky které váš obličej prokoukne. V den, kdy nemáte příliš energie, rozhodně obličej nezatěžujte nánosy make-upu. Volte raději lehčí líčení.