Šest způsobů, jak se starat o pleť během dlouhého letu

Šest způsobů, jak se starat o pleť během dlouhého letu

Chystáte se na dovolenou, před kterou vás čeká dlouhý let, přesun autobusem nebo autem? Vězte, že vaše kůže během několikahodinových přesunů v klimatizovaných dopravních prostředcích velmi trpí. Abyste i po příletu na místo dovolené vypadali dobře a ne unaveně a opuchle, měli byste dodržovat několik základních pravidel. Poradíme, jak na to.

Základním problémem je, že v kabině letadla je extrémně nízká vlhkost. Hrozí vám tedy dehydratace. Vzduch v letadle neustále cirkuluje a jaksi samovolně hledá, kde by vlhkost „nasál“, často se tak děje právě ve vaší pleti. Suchá pleť je tedy po letu ještě sušší, mastná ještě mastnější. To proto, že bez dostatku vláhy produkuje ještě více mazu než obvykle.

1. Vybavte se

Pořádná výzbroj je základ. Vezměte si s sebou do příručního zavazadla malé lahvičky s micerální vodou, krémem, balzámem na rty a desinfekcí. První pomoc na dehydrovanou pleť je krém, který ji aspoň trochu dodá vláhy.

2. Zapomeňte na make-up

Možná si neumíte představit vyjít na ulici bez nalíčení. Tentokrát to ale zkuste a do letadla usedněte bez nánosu make-upu, pudru a dalších líčidel. Pleti tím velmi prospějete. Pokud musíte mít alespoň trochu líčidel, naneste řasenku a lesk na rty. Kůže by ale měla zůstat čistá, uchráníte tím póry od dalšího vysoušení.

3. Ochrana před sluncem

Přijde vám to nelogické? Je vědecky dokázáno, že okna letadel propouštějí škodlivé UV záření, které na vaši pleť nepříznivě působí. Navíc jste mnohem blíž slunci. Je proto dobré před letem nakrémovat obličej krémem s ochranným faktorem. Nebo se posaďte raději do uličky.

4. Zavlažujte

A to nejen zvenku, ale i zevnitř. Zapomeňte na alkohol a dodávejte tělu obyčejnou vodu. Budete sice muset častěji chodit na záchod, ale prospějete tím nejen své pleti, ale celému organismu. Navíc se vyhnete nehezkým otokům.

5. Pozor na ruce

Nesahejte si během letu na obličej. Dostanete tak do vysušených póru řadu bakterií a špíny, což by po příletu vedlo k jedinému – vytvoří se vám pupínky. Kdykoliv si na pleť budete chtít sáhnout, ošetřete si ruce antibakteriálním gelem.

6. Popříletová péče

Jakmile dorazíte na místo, nezapomeňte se o kůži postarat. Dopřejte pleti peeling, který pomůže odstranit odumřelé buňky. Skvělá je také hloubkově hydratační maska, která umí napravit leckteré škody napáchané během cesty v klimatizovaném dopravním prostředku. Na cesty si můžete přibalit také přístroj Face-Up!, který urychluje metabolismus buněk a vaše pleť bude díky němu vypadat zářivější a mladší.