Hormonální jóga vás dokáže zbavit akné

Hormonální jóga vás dokáže zbavit akné

Nejen geny, špatná strava a puberta způsobují akné. Hormonální nerovnováha je jedním z nejčastějších důvodů, proč lidé bojují s pupínky. Právě hormony totiž ovlivňují produkci mazu v kůži, který zanáší póry a způsobuje vznik akné. S nepříjemnými symptomy vám přitom pomůže jednoduchá věc – cvičení. Takzvaná hormonální jóga dokáže rozbouřené hormony uklidnit.

Akné se objevuje ve chvíli, kdy mužské hormony převažují nad těmi ženskými. Bakterie na pleti se začnou více množit, čímž vytvoří příznivé prostředí pro zánět. A problém je na světě. Obvykle nepomáhá ani změna hygienických návyků, protože je problém příliš velký. A vyžaduje změnu uvnitř.

Akné ale není jediný „vedlejší produkt“ hormonální nerovnováhy. Ženám způsobuje řadu starostí. Může se jim vytvořit cysta na vaječnících, mohou mít problémy s menstruačním cyklem, neplodností nebo i depresemi. Cvičení jógy je jakousi přírodní terapií, která dokáže organismus vrátit do rovnováhy.

Aby se hormony daly do pořádku, je potřeba v těle stimulovat žlázy s vnitřní sekrecí. Patří mezi ně vaječníky, štítná žláza, hypofýza a nadledvinky. Lékaři tyto problémy řeší tak, že nasadí léčbu pomocí tabletek. Řada z nich předepisuje na problémy s pupínky antikoncepci, která ale problém nevyřeší, pouze jej oddálí. Vy můžete vyzkoušet přirozenější cestu a donutit organismus opět zapojit se do procesu. Zkrátka jej vyprovokovat k aktivitě, aby produkoval více estrogenu.

Dinah Rodrigues, která je průkopnicí hormonální jógy, vytvořila studii, která potvrdila, že hladina ženského hormonu estrogenu po čtyřech měsících praktikování speciálně navržených jógových pozic, vzrostla u žen průměrně o 254 procent. Nepříjemné projevy hormonální nerovnováhy, jako je podrážděnost, bolesti hlavy, poruchy spánku a další, výrazně ustaly nebo úplně vymizely.

Bez vedlejších účinků

Hormonální jógovou terapii mohou vyzkoušet všechny ženy, které mají hormonální problémy. Účinně ale funguje také preventivně. Cvičit by ji ale v takovém případě měly jen ženy starší 35 let. Na rozdíl od farmaceutické léčby je jóga bez vedlejších účinků. Tedy pokud myslíme ty negativní. Počítat můžete s tím, že zpevníte svalstvo i držení těla, budete ohebnější a pohyblivější a posílíte kosti. Cítit se budete lépe nejen fyzicky, ale i psychicky. Jóga vás naučí zklidnit mysl.

A když doplníte pravidelné cvičení o důkladnou péči o pleť, výsledky se dostaví. Pomoct udržovat pleť svěží vám může i přístroj Face-Up! z dílny brněnských vědců, který urychluje metabolizmus kožních buněk, a tím pomáhá odstranit akné. Zároveň zlepšuje vlastnosti kůže. Tlumí produkci kožního mazu, pleť lépe hydratuje, zvyšuje se její pružnost a vyrovnává drobné nerovnosti.

Pokud máte problémy s akné po třicítce, rozhodně zvažte návštěvu odborného lékaře. Ten vám pomůže zjistit, zda máte hormonální hladinu v mezích. S lékařem můžete také praktikování jógy specializované na produkci hormonů zkonzultovat.