Trojice přístrojů, které si poradí s vaším akné

Vyzkoušeli jste v boji s akné všemožné mastičky, speciální krémy, bylinné odvary i správnou výživu, a stále nejste stoprocentně spokojeni? Pokud se vám neosvědčila vnější péče, vyzkoušet můžete i tu vnitřní a technickou. Na trhu je totiž řada speciálních přístrojů, které si s problematickou pokožkou umí skvěle poradit.

Většina přístrojů, které dokážou akné odstranit, funguje na principu tepelného a světelného záření, které se dostane do pokožky a příznivě na ni působí. Záření umí zlikvidovat bakterie, které akné zapříčiňují. Obvykle se ke speciálním přístrojům dostanete v soukromých dermatologických klinikách, kosmetických studiích nebo centrech krásy.

Modré světlo

V originálním znění se mu říká Blue light therapy a jedná se o světelnou terapii založenou na modrém spektru viditelného záření. Tento způsob léčby akné se hodí ve chvíli, kdy je problém s pupínky menší. Odborníci jej rádi využívají jako doplňkovou léčbu. Musí se ale pravidelně opakovat a jedno sezení vyjde asi na čtyři sta korun.

Smoothbeam

Na aktivní formy akné se skvěle hodí i laser nazvaný smoothbeam, který na rozdíl od klasického laseru nejen že dokáže vyhladit jizvičky po těžkých formách akné, ale skvěle si poradí i s akné, které se zrovna tvoří.

Jedná se v podstatě o diodový pulzní laser, jehož součástí je dynamické chlazení. Díky tomu ochlazuje podrážděnou pokožku přímo při zákroku a celá aplikace je tak mnohem komfortnější. Laser funguje tak, že působením tepla otevře mazové žlázky, zmírní mazotok a sníží ještě počet bakterií, které způsobují zánětlivé reakce. Počítejte však s tím, že po aplikaci laseru je kůže zarudlá a velmi citlivá. Ani v tomto případě vám v boji s akné nepomůže jediné sezení. Jedno ošetření obličeje vyjde až na tři tisíce korun.

Face-Up!

Unikátním přístrojem pro léčbu akné v domácím prostředí je Face-Up!, který vyvinuli čeští vědci. Ti jako první na světě zkombinovali vlivy tří druhů silových polí – impulzního magnetického, impulzního světelného a tepelného. Jejich působením se zrychluje metabolismus kožních buněk a pokožka se tak rychleji dokáže zregenerovat, čímž se zlepšují její vlastnosti. Kromě toho je kůže lépe hydratovaná a snižuje se postupně také produkce kožního mazu. Klinické studie u tohoto přístroje potvrdily až 90% účinnost v léčbě akné.

Odborníci doporučují Face-Up! používat dvakrát denně vždy ráno a večer po dobu deseti minut. Zlepšení by se mělo projevit do několika týdnů. Léčba je příjemná, stačí přiložit aplikátor svítící stranou na pokožku a pomalými pohyby přejíždět léčenou oblast alespoň 10 až 15 minut denně. Pokud se kúra opakuje dvakrát denně – ráno a večer – je procedura o to účinnější. Face-Up! působí také preventivně.

Přístroj z dílny českých vědců můžete mít doma za necelé čtyři tisíce korun, vybírat můžete hned z několika barevných provedení.

Napsat komentář