10 zajímavých informací o přístroji Face-Up!

10 zajímavých informací o přístroji Face-Up!

Jak už určitě víte, Face-Up! je kosmetický přístroj na domácí použití, který pomáhá tlumit projevy akné. Víte ale, že je výsledkem více než desetiletého výzkumu a vývoje předních českých vědeckých institucí? Že první provizorní prototyp přístroje vznikl z vykuchané sprchové hlavice nebo že se zkoumá, jaké další využití by metoda mohla mít? Přinášíme 10 zajímavých informací o přístroji Face-Up!

1. Unikátní technologie

Čeští vědci ve více než 10leté spolupráci s lékaři a techniky z lékařské fakulty Karlovy univerzity vyvinuli unikátní metodu, která dokáže účinně tlumit projevy akné. Jako první na světě zkombinovali vlivy tří druhů silových polí – impulzního magnetického, impulzního světelného a tepelného. To je možné díky objevu, který učinil tým doc. Rampla před více než desíti lety – jako první dokázali vytvořit magnetické pole, které je možné používat i v oblasti hlavy, aniž by zasahovalo hlouběji do živé tkáně. Přístroj se tak může používat v blízkosti mozkovny a je pro lidské zdraví zcela bezpečný.

2. 90 procentní účinnost

Účinnost přístroje v  tlumení projevů akné ověřila dvouletá klinická studie provedená na lékařském pracovišti Univerzity Karlovy na stovce pacientů a studie uskutečněná českými lékaři na další stovce pacientů. K úplnému nebo výraznému utlumení problému došlo u 90 procent z nich.

3. Face-Up! zlepšuje vlastnosti kůže

Přístroj Face-Up! působí na základě kombinace impulzního magnetického, impulzního světelného pole a tepla. Urychluje metabolismus kožních buněk a pomáhá zlepšit vlastnosti kůže. Klinické testy provedené na lékařském pracovišti Karlovy univerzity zjistily výrazný a dlouhodobý vliv účinku přístroje na pokožku. Nejen, že tlumí výdej kožního mazu, ale také pleť lépe hydratuje, zvyšuje se její pružnost a vyrovnávají se nerovnosti na pleti. Přístroj Face-Up! pomáhá v léčbě akné také u lidí ve zralém věku.

4. Šetří čas, peníze i zdraví

Přístroj Face-Up! je jednorázová investice, která se brzy vyplatí – představuje pouze několikaměsíční náklady na nákup kosmetiky. Přístroj navíc výrazně zkracuje dobu léčby i čas strávený u lékaře či na léčebných nebo kosmetických procedurách. Nemá žádné vedlejší účinky. Přestože jsou farmaceutika v některých případech vhodným doplňkem k přístroji, Face-Up! jejich užívání často zcela nahrazuje. Šetří tak zdraví, čas i peníze.

5. Dobré zkušenosti

Přístroj je na trhu od léta 2014. Za tu dobu si získal mezi širokou i odbornou veřejností velmi dobrou reputaci i vysoké hodnocení. Uživatelé v průzkumu spokojenosti hodnotili účinnost přístroje nejčastěji známkou 1 (výborně), průměrná známka mezi 147 respondenty byla 2 (chvalitebně).

6. Zájem ve světě

Face-Up! se představil na několika světových veletrzích inovativních výrobků a strhl se o něj velký zájem. V roce 2015 by měl pomáhat v 10 zemích na 3 kontinentech. První přístroje Face-Up! testovali v roce 2010 také kanadští dermatologové na žádost ředitele farmaceutické společnosti Advanced Product Labs sídlící v Kanadě i američtí dermatologové na zadání kalifornské společnosti Insynergy Products Inc. „Tamní lékaři přístroj testovali půl roku, následně měli velký zájem odkoupit od nás patent. Chceme však, aby přístroj i výroba zůstaly v naší rodinné firmě. Můžeme si tak pohlídat preciznost při výrobě i kvalitní dodavatele,“ říká doc. Rampl.

7. Patent a certifikace

Výzkum je patentově chráněný. Face-Up! se řadí mezi kosmetické přístroje a má všechna osvědčení, která požaduje evropská legislativa. Ze zdravotního hlediska je zcela bezpečný. Přístroj se vyrábí v České republice v Brně.

8. Nové možnosti

Přístroj na léčbu akné Face-Up! je prvním realizovaným výstupem z výzkumného projektu docenta Ivana Rampla. Velmi dobré výsledky jsou také u použití metody v léčbě celulitidy nebo růstu vlasů. Cíl výzkumu však směřuje také do oblasti lékařství – použití principu metody se jeví jako významné například také při léčbě popálenin nebo lupénky. Účinky impulzního magnetického pole zkoumal tým Ivana Rampla také na nádorových buňkách – v okolí impulzně napájené toroidní cívky se nádorové buňky ničily, zatímco zdravé buňky byly poškozovány méně a některým bylo dokonce pole prospěšné. Podstata tohoto jevu zatím není známa, ale o výsledcích Ivan Rampl informuje odbornou veřejnost v časopisech a na vědeckých konferencích po celém světě. Výzkum účinků tohoto pole na nádorové buňky dál nepokračuje, vědcům bohužel nebyly schváleny granty.

9. Vyrábí se v České republice

Patent na přístroj získala v roce 2014 firma Enjoy Trade. Přestože zájem o odkup vyjádřilo několik nadnárodních farmaceutických společností, Face-Up! zůstává v rodinné firmě vědce a otce myšlenky Ivana Rampla a jeho syna Michala. Přístroj se vyrábí pod jejich kontrolou v Brně – s evropskou precizností a kvalitními dodavateli.

10. Ve sprchové hlavici
První provizorní prototyp přístroje vznikl z vykuchané sprchové hlavice. Dnes se Face-Up! vyrábí v moderním designu ve čtyřech barvách.