Akné během menstruace? Zbavte se ho

Akné během menstruace? Zbavte se ho

Možná patříte mezi těch málo šťastlivců s bezproblémovou pletí. Jednou za měsíc ale trpíte podobně jako ostatní. Jakmile dostanete menstruaci, vaše pleť se okamžitě změní. Začne se více mastit a objeví se zarudnutí a pupínky. Přijít na pravidelné změny vaší kůže není snadné, na druhou stranu to ale není ani nemožné. Jestliže přijdete na zákonitosti vaší pleti, bude pro vás snadnější bojovat s jejími nedokonalostmi.

Nejhorší období přichází pár dní před menstruací. Je to proto, že v první polovině vašeho cyklu převládá v těle hormon estrogen, zatímco v té druhé progesteron. Pak začínají hladiny obou hormonů postupně klesat. Progesteron je ten, který může za zvýšenou produkci kožního mazu. Ten pak ucpává i póry.

Ve chvíli, kdy ucítíte na kůži změnu, je potřeba zareagovat. Stejně jako se mění vaše pleť, musíte změnit i starost o ni. Největší chybou je podle odborníku dělat, že se nic neděje a používat stále stejné kosmetické přípravky. Nebojte se je měnit i několikrát do měsíce. Při zvýšené produkci kožního mazu je ideální využívat tonikum s obsahem kyseliny salicylové, která proniká hluboko do pórů a čistí je. V předmenstruačním období také své pleti dopřejte hloubkově čisticí masku.

Jestliže se akné přece jen objeví, nemačkejte jej, aby se nešířilo dále. Důkladně se odličujte, používejte čisticí krémy, tonika a především hydratační krémy, které pleti dodají po všech kosmetických procedurách vlhkost. Hydratační krém použijte lehký, abyste kůži nezatěžovali. Právě hutné krémy používá řada žen po třicítce. Tyto přípravky totiž bojují proti prvním vráskám. Na druhou stranu dokážou velice snadno ucpat póry a způsobit na pleti pěknou paseku.

Sledujte změny

Dermatologové vám ale neřeknou, jak moc dopředu je dobré se o pleť začít starat. Zkuste proto malý test a v jednom cyklu sledujte změny. Jakmile uvidíte, že se pleť více mastí, že se objevují pupínky nebo ucpané póry, zapište si, který den cyklu jste problémy zpozorovali. Další měsíc se vám bude mnohem lépe odhadovat, kdy se speciální péči začít.

Vyhněte se také stresu, nedotýkejte se pleti špinavýma rukama a zkuste myslet i na správnou stravu a dostatečný přísun tekutin. Dostatek čisté vody vám pomůže i snadněji překlenout nepříjemné menstruační období, kdy se můžete cítit nafouklá, unavená a bez energie. Vyzkoušet můžete také svlažovače s minerální vodou, které můžete aplikovat na pleť kdekoliv a kdykoliv. Kůži osvěží a dodají okamžitě potřebnou vlhkost společně s dávkou minerálů a vitaminů.