Koloidní stříbro: staronový bojovník proti akné

Koloidní stříbro: staronový bojovník proti akné

Seženete ho ve zdravé výživě, ve specializovaných vegetariánských restauracích nebo na internetu. Možná jste si všimli zvláštního nápisu: koloidní stříbro. A možná vás nenapadá, jak byste jej vlastně mohli využívat. Pravdou je, že svá nejlepší léta má nejspíš za sebou. Přesto se může pochlubit koloidní stříbro zajímavými účinky. A to zejména na kvalitu pleti a projevy akné. Lidově se mu také často říká přírodní antibiotikum.

Koloidní stříbro je látka, která má vliv na celou řadu tělesných funkcí. Dokáže si poradit s kvasinkovou infekcí, rýmou nebo třeba hemoroidy. Dokáže posilovat imunitní systém organismu a má moc jej regenerovat. Zásadní je ale jeho vliv na akné. Koloidní stříbro totiž dokáže ovlivňovat projevy akné navenek, ale také jeho příčiny související s vnitřními orgány. Má totiž antiseptické a čisticí vlastnosti. A to je vlastnost, kterou dnes oplývá jen málokterý kosmetický přípravek. Jednoduše řečeno částice stříbra jsou natolik silné, že se proti nim bakterie nedokážou bránit.

Zázračný roztok

Koloidní stříbro seženete nejčastěji ve formě roztoku, který se aplikuje přímo na problematická místa. Neobvyklý lék se dá ale užívat i vnitřně. Vždy záleží na charakteru problémů. V některých prodejnách lze dokonce látku najít i jako zvlhčovač vzduchu.

Ptáte se, kde je tedy háček? Při užívání koloidního stříbra je potřeba dodržovat jedno zásadní pravidlo: roztok nesmí přijít do styku s jakýmkoliv kovem. Musíte tedy dávat pozor, abyste jej dávkovali z plastové lžičky. Je také nutné, abyste si dopředu zjistili, zda náhodou nemáte alergii na stříbro.

Při pravidelném používání koloidního stříbra pocítíte pozitivní účinky do několika týdnů. Mohou se objevit samozřejmě i nežádoucí vlivy, jako je únava nebo slabost organismu. Méně časté jsou pak lehké průjmy, které souvisí právě se silným pročištěním těla. Pokud se nežádoucí účinky objeví, je dobré užívání koloidního stříbra řešit s lékařem a dávkování na přechodnou dobu snížit. Při užívání stříbra je ideální častěji doplňovat tekutiny, hlavně čistou vodu. Musíte si uvědomit, že se v podstatě jedná o detoxikační kúru, která má vaše tělo zbavit škodlivin.

Koloidní stříbro ničí jen nepřátelské patogeny a nijak neubližuje přátelským baktériím, které potřebují k životu kyslík. Stříbro neničí tyto bakterie přímo, ale rozkládá jejich enzymy. Funguje tak v podstatě jako katalyzátor a efektivně enzymy vyřazuje z činnosti.

Než koloidní stříbro začnete užívat, je vždy dobré poradit se s odborníkem, který vám předepíše dávkování a určí přesnou délku očistné kúry. Záleží totiž nejen na problému, se kterým potřebujete pomoct, ale i na vaší tělesné konstrukci.