Odhalte svou mapu akné. Pomůže vám zbavit se pupínků

Odhalte svou mapu akné. Pomůže vám zbavit se pupínků

Moderní medicína o propojení kůže a vnitřních orgánů příliš nehovoří, ta tradiční východní ale ano. Upozorňuje na fakt, že problematická pleť na určitých místech obličeje může souviset se zdravotními problémy. Tělo na tyto problémy ukazuje, v podstatě nám napovídá, na co se zaměřit. Akné tedy nevzniká jen proto, že máte mastnou pleť. Jeho příčiny jsou mnohem hlubší.

Pupínky na čele

Špatná strava, tučná jídla a obědvání za pochodu. Stačí vám k jídlu instantní polévka, bageta nebo nějaký polotovar, konzerva nebo mražené jídlo? Tak jsme odhalili jádro problému. Právě lidem, kteří své stravování příliš nepromýšlejí, se často tvoří nehezké pupínky na čele. Problém je v zažívání. V podstatě si zanášíte organismus něčím, co nepotřebuje. Dodáváte mu potraviny, které nepotřebuje a přitom strádá.

Řešení je jednoduché. Zkuste do svého jídelníčku zařadit čerstvé potraviny. Zeleninu, ovoce a hlavně jídla připravená doma bez zbytečných umělých barviv a konzervantů. Začněte také pít více vody. Uvidíte, že do několika týdnů se změna jídelníčku projeví i na vaši pleti.

Na trávicí systém také blahodárně působí dostatek spánku. Dopřejte si ho proto alespoň sedm až devět hodin denně. Dlouhodobý nedostatek spánku vede ke zdravotním problémům a může také úzce souviset s akné.

Pupínky na tvářích

Máte pupínky na tvářích a nemůžete se jich zbavit? Zaměřte se na to, jaký žijete život. Nejste pod tlakem? Akné na tvářích se objevuje obvykle ve chvílích, kdy jsme ve stresu. Souviset ale může také s problémy s dýchacím ústrojím. Boláčky na tvářích mají často i kuřáci nebo alergici. Stejně tak se akné ve tvářích objevuje u lidí, kteří konzumují příliš mléčných výrobků a tělo tak zahleňují.

Vyřešit své problémy můžete snadno. Na stres v práci nebo soukromém životě si naordinujte pořádnou porci sportu. Každodenní běh, jóga alespoň třikrát týdně nebo jiné aktivity dodají klid vaší duši, zbaví vás stresu a ještě prospějí vašemu srdci a kardiovaskulárnímu systému. Nevědomky navíc omezíte kouření.

Mléčné výrobky vaše tělo bude při sportu automaticky odmítat, takže omezíte i je. Doplňte do jídelníčku obiloviny a zeleninu. Rozdíl pocítíte do měsíce.

Pupínky kolem úst a na bradě

Akné na bradě a kolem úst bývá obvykle méně výrazné, potrápit ale dokáže stejně jako jinde na obličeji. Obvykle značí nerovnováhu a stres. Může být ale také známkou problémů s ledvinami. Pokud máte akné v těchto místech delší dobu, rozhodně zvolněte. Začněte dodržovat přísní pitný režim, spěte, odpočívejte a nepřepínejte se. Snažte se jíst vyváženou stravu bohatou na vitaminy. V případě, že problémy přetrvávají, vyhledejte odborníka. Nemoci ledvin mohou být zákeřné.