Akné mají i celebrity. Nevěříte?

Akné mají i celebrity. Nevěříte?

Myslíte si, že máte tu nejhorší pleť pod sluncem, ale není to pravda. Pupínky a problematická pleť se nevyhýbá ani těm nejslavnějším lidem z planety. Například herečka Cameron Diaz je známá tím, že má velice citlivou pleť. Prohlašuje o sobě, že má tu nejhorší pleť na světě. Údajně jí stojí velké úsilí, než vůbec může vyjít na ulici. Jak proti pupínkům bojuje?

Celebrity nejčastější volí zdravý životní styl. Správnou výživu, pravidelnou detoxikaci organismu a život bez alkoholu zvolila kromě Cameron Diaz také Victoria Beckham. Její problémy však ustaly se čtvrtým porodem. S akné jí tedy pomohla změna hladiny hormonů. Jak ale sama tvrdí, klíč ke krásné pleti je především v dostatku tekutin. Victoria je známá tím, že během dne vypije více než dva litry čisté vody.

Herec Brad Pitt trpěl akné po celé své dospívání. Dokonce mu zbyly po pupíncích i drobné jizvy na tvářích, které teď musí maskovat. Jeho rada zní: hlavně nic nemačkat. Tělo podle něj musí škodliviny samo doplavit a srovnat se.

Zátěž v maskérně

Hollywoodské hvězdy s akné často bojují i proto, že nemá jejich pleť šanci si odpočinout. Denně trpí pod nánosem líčidel, které v branži vizážisté používají. Pleti nesvědčí ani časté čištění, oplachování, umělé osvětlení a stres. A přesně tím celebrity procházejí takřka denně.

Zásadní je pleť pravidelně čistit přípravky, které jsou pro ni určené. Nezapomínat na péči ráno ani večer po party. Na té si navíc nedávat příliš mnoho alkoholu, jedna sklenička bohatě stačí. Pokud alkohol přece jen pijete, vždy při tom doplňujte tekutiny a dopřejte si nejlépe čistou vodu bez bublinek. Na jednu skleničku vína nebo piva jednu sklenici vody. Po návratu domů vyčištěnou pleť nakrémujte výživným hydratačním krémem, protože alkohol vysušuje. A čím více sucha pro pleť, tím intenzivnější signál, aby se začala více mastit.

Celebrity se také vyhýbají sluníčku. Patnáct minut denně na slunci podle nich stačí k tomu, aby se v organismu začal tvořit tolik potřebný serotonin, tedy hormon štěstí. Delší slunění ale pokožce neprospívá. Vysušuje ji a pleť pak stárne rychleji. Slunce navíc s akné nijak zásadně nepomůže. Tmavá kůže sice vypadá zdravěji, pupínků vás ale nezbaví.

Není to ani tak dávno, co řada celebrit ukázala svým fanouškům na Instagramu, že jsou taky jen lidé s běžnými problémy, ke kterým akné patří. Bez makeupu se vyfotila například zpěvačka Lorde nebo slavná bloggerka Tavi Gevinson.