Pupínky na zádech? Zbavte se jich

Pupínky na zádech? Zbavte se jich

Léto. Jedno z nejkrásnějších období roku, říkáte si. Vnímáte to ale stejně, pokud jsou vaše záda pokryta množstvím pupínků? Akné na zádech trápí stále více žen. Teplé počasí a vlhko vznik boláků ještě více podporuje. Stejně tak sportovní aktivity, při kterých se tělo zpotí.

Přestože se to na první pohled nezdá, záda máme pokrytá velkým množstvím mazových žláz, které se mohou velice jednoduše ucpat. Stačí se trochu zpotit v horkém letním dni, a mazové žlázky se zanítí a ucpou. Akné je na světě. Jak proti tomu bojovat?

Přírodní materiály

Zásadní je vybírat správné oblečení jak na sport, tak na vycházku v teplých letních dnech. Materiál by měl být takový, aby v něm kůže mohla dýchat. Vyvarujte se tedy umělým vláknům, jako je silon nebo polyester. Mnohem lépe se vaše kůže bude cítit v 100% bavlně nebo například hedvábí. Pokud si chcete vzít svůj oblíbený kousek oblečení, který z přírodních materiálů není, alespoň si pod něj oblečte bavlněné tílko. Zabráníte tím přímému kontaktu látky s pokožkou.

Stejně tak pečlivě volte funkční oblečení na sport. Právě při sportu se naše tělo zbavuje škodlivých látek, které potřebuje odvádět pryč. Oblečení by tedy mělo být dostatečně funkční, aby odvádělo pot, ale zároveň udržovalo pokožku v relativním suchu. Vlhko a pot jsou totiž pro akné „živnou půdou“. Pokud po sportu zjistíte, že máte záda plná pupínku, nelekejte se. Osprchujte se, pečlivě osušte a nakrémujte jemnou emulzí určenou pro problematickou pleť.

Akné na zádech pomáhá tlumit také přístroj Face-Up!, který urychluje metabolismus kožních buněk. Používejte jej jednou, ideálně dvakrát, denně aplikací přímo na pokožku.

Správná sprcha

Pokaždé, kdy se zpotíme, by měla následovat sprcha. Pot by totiž mohl ucpat rozšířené póry a způsobit v kůži zánětlivou reakci. Místo horké vody vyzkoušejte spíše vlažnou, která pleť tolik nedráždí. Záda a další problematické oblasti můžete umýt stejným mycím gelem proti akné, jaký používáte například na obličej. Ideální je co dva dny použít i peeling na tělo, který pomáhá proti ucpaným pórům tím, že odvádí starou kůži pryč.

Odumřelé kožní buňky pomáhá odstranit také žíňka či kartáč speciálně k tomu určený. Zkuste při sprše problémová místa jemně masírovat a sledujte reakci vaší kůže. Nikdy by neměla být celá rudá. Ideální jsou drobné rudé flíčky. Tak poznáte správný tlak.