Jizvy po akné: jak se jich zbavit

Jizvy po akné: jak se jich zbavit

Hormonální změny, dědičnost, špatný životní styl. To jsou všechno příčiny akné u dospělých. Problémy jim ale nezpůsobují jen pupínky. Pro řadu lidí je obzvlášť složité se zbavit jizev, které po nich zůstávají.

První dobrá zpráva je, že když se po akné vytvoří jizvička, znamená to, že je proces hojení u konce. Tedy, že jste období s pupínky úspěšně zvládli. Špatnou zprávou ale je, že vám po něm zůstala nehezká vzpomínka. Jizvy jsou obvykle výsledkem mechanického poškození kůže. Jinými slovy jste akné nenechali být, často ho vymačkávali a stroupky při hojení si strhávali. Co teď s tím?

Síla záření

Možností je hned několik. Tou nejúčinnější je samozřejmě laser, který dokáže plošně zcela obnovit svrchní vrstvu kůže, tedy i zjizvenou tkáň. Zákrok je rychlý, bezbolestný a po pár dnech už můžete běžně fungovat a začít se opět líčit. Laser ale patří mezi dražší varianty.

Dobrou zkušenost s odstraňováním jizviček po akné mají také uživatelé přístroje Face-Up! Ten urychluje metabolismus kožních buněk pomocí plošného impulzního magnetického a světelného pole a tepla.

Vyzkoušet můžete i přírodní cestu. Experti v péči o pleť doporučují například vaječné bílky, které mají díky obsahu aminokyselin léčivé účinky. Dokážou stáhnout póry a jizvy podstatně zmenšit.

V boji s jizvičkami může pomoct i obyčejná jedlá soda, která v kombinaci s vodou vytvoří dokonalý jemný peeling. Když jej krouživými pohyby nanesete na kůži, odstraní odumřelé buňky a podpoří regeneraci kůže.

Poslední z řad přírodních metod je potírání kůže citronovou šťávou. Ta působí antisepticky, léčí zánět a podporuje regeneraci buněk. Stačí vymačkat šťávu ze tří citronu a vatovým tamponem jí potírat kůži. Majitelé citlivé pokožky by měli šťávu naředit vodou. Opakovat proceduru můžete až třikrát týdně.

Pokud chcete vidět výsledky okamžitě, zkusit můžete i aplikaci kyseliny hyaluronové přímo na postižené místo. Vyjde vás to asi na dva tisíce korun, zákrok je bezbolestný, a výhodou je, že po něm můžete okamžitě mezi lidi. Kyselina hyaluronová navíc pozitivně působí i na vaše vrásky.