BB, CC. Ztrácíte se? Co jsou krémy s písmenky

BB, CC. Ztrácíte se? Co jsou krémy s písmenky

Přirozený vzhled, jasná pleť, nezatížená pokožka, hebkost. Kolik ještě superlativů můžeme vyjmenovat na zázračné BB a CC krémy, které dobyly trh s kosmetikou? A jsou skutečně tak zázračné?

Kdo by nechtěl mít jen jeden krém na všechno. Na kruhy pod očima, nový zarudlý pupínek, na sjednocení, rozjasnění, na výživu. BB krémy tohle všechno slibují. I když nám přijde, že jsou novinkou v našich drogériích, ve skutečnosti se o jakýchsi předchůdcích BB krému dalo hovořit už v roce 1960, kdy doktorka Christine Schrammeková dávala svým pacientům po estetických zákrocích speciálně namíchanou mastičku pro zakrytí rudých skvrn, nutnou hydrataci a k ochraně před sluníčkem.

Svůj boom ale zažily krémy v Asii asi před deseti lety, kdy je hojně využívaly hlavně zdejší celebrity. Pak následovalo dobytí amerického trhu a nakonec i toho našeho, evropského.

Multifunkční bojovník

Ačkoliv samozřejmě BB krémy nedokážou vyhladit 100% vrásek, nepomohou vám zlikvidovat akné, ani vás nezbaví jizviček po pupíncích, jedno se jim upřít nedá – jejich složení je natolik vytříbené, že opravdu dokážou směle nahradit hned několik kosmetických přípravků zároveň. Obsahují nejen přísady proti stárnutí, ale také ty s bělicím účinkem na pigmentové skvrny nebo ty s projasňujícími částečkami.

BB krémy se nejlépe hodí ve chvílích, kdy nemáte čas, nebo se prostě potřebujete dát trochu do pořádku na letním hudebním festivalu, když zrovna vstanete ze stanu. Oceníte je také během letních měsíců, protože vaši pleť nezatěžují tolik jako hutné make-upy. Lehké složení se vpije do pokožky, což se u make-upu úplně nedaří. Pleť bude sjednocená a především přirozená.

Následovník CC

Zřejmě jste zaregistrovali na trhu další krémy s názvem CC. Ty se hodí pro všechny, kterým je přes pětadvacet let a musí už řešit trochu více vrásek a nedokonalostí, než mladé dívky a ženy. CC krémy mají kvalitní složení, které vaši pleť hydratuje, vyživuje a podílí se také na korekci výrazných vrásek.

Na trhu jich není tolik, takže snadněji objevíte svou značku i odstín. Řada z CC krémů také funguje jako pudr i rozjasňovač.

Jak to s písmenkovými krémy nakonec dopadne, lze jen těžko odhadovat. Na trhu jsou už v Americe DD krémy a začínají se objevovat informace, že přední výrobci kosmetiky momentálně pracují také na EE krémech…