Velká jarní pleťová inventura

Velká jarní pleťová inventura

Ještě než začnou první paprsky opravdu pálit, je čas dát svou pleť zase dohromady a připravit ji na vše, co ji s přicházejícím jarem a létem čeká. Přestože řada kosmetický salonů i výrobců nabízí nejrůznější ošetření, které mohou pleť výrazně povzbudit, vyznat se v nabídce není vůbec jednoduché.

Boj s pigmentem

Přestože řada lidí může mít pigmentové skvrny už od dětství, u většiny z nich se projevují až s věkem. A většinou jsou to ženy, které na ně trpí. Mohou za ně totiž do jisté míry hormony, časté slunění nebo používání solárií. Když k tomu připočteme slabou ozonovou vrstvu a životní styl, který obranyschopnost organismu nijak neposiluje, je jasné, že se počet žen bojující s nadměrnou pigmentací, neustále zvyšuje.

Co s tím? Léčba skvrn rozhodně nepatří mezi snadné a krátkodobé. Budete se muset obrnit trpělivostí a být důslední. Výsledky přitom rozhodně nebudou vidět hned. Pozitivní zprávou ovšem je, že možností, jak s pigmentovými skvrnami skoncovat, je dnes už mnoho.

Zkusit můžete metodu, který využívá přírodní kosmetické přípravky, díky kterým dochází k takzvanému bělení skvrn. Metoda je to levná, bezbolestná, ale poměrně zdlouhavá. Navíc při ní musíte dbát na přesné pokyny, abyste si svou pleť nenávratně neporušili. Přírodní přípravky vám pomohou jen s povrchovými skvrnami. Na ty hlubší jsou bohužel krátké.

Jednou z nejpoužívanějších metod je laser. Ten dokáže proniknout do hlubších vrstev pokožky a poškozenou tkáň regenerovat. Skvrna v podstatě zlikviduje a poškozenou tkáň vyloučí skrz pokožku ven. Laserové zákroky patří k těm dražším a je potřeba je také opakovat několikrát po sobě. Můžete si být ale jistí, že odstranění je pak trvalé a kůži zásah nepoškodil.

Možná jste v poslední době zaslechli informace o metodě IPL, ta využívá pulzní světlo, které pigmentovou skvrnu zahřeje a poškozenou tkáň vyloučí. Skvělé na této metodě je, že trvá jen několik málo minut a výsledky poznáte do několika dní. Je ale potřeba však zásah po nějaké době zopakovat.

Darujte si krev

Možná jste pár měsíců zpět zaregistrovali fotky slavných žen Hollywoodu se zakrvácenou tváří ležící v luxusním kosmetickém studiu. Na první pohled drastická metoda se nazývá plazmalifting, ale ve skutečnosti při ní rozhodně nebudete trpět tak, jak by se mohlo zdát. V podstatě jde o to, že darujete svou vlastní plazmu sami sobě.

Když se plazma očistí a oddělí od zbytku krve, vpichuje se pomocí drobných jehliček zpět do vaší pokožky. Výhodou této aplikace je, že nepoužívá nic jiného, než vaše látky. Nehrozí tedy žádné komplikace. Opakovat se musí po dvou až třech týdnech, a to přibližně třikrát. Pak už by vaše pleť měla dostatek nové životní energie.

Likvidace akné

Moderní technologie myslí i na naprosto nejběžnější problém – pupínky v obličeji nebo třeba na zádech. Právě akné se s přicházejícími teplými měsíci může zhoršovat, je proto lepší posvítit si na něj ještě před začátkem léta.

Vyzkoušet můžete například laserový zásah zvaný SmoothBoost, což je v podstatě kombinace účinných laserových paprsků a chladivého systému, díky kterému kůže tolik netrpí. Laser dokáže působit na mazové žlázky i ničit bakterie, které akné způsobují. Procedura se ale musí několikrát opakovat a rozhodně nepatří k těm levným.

Na akné se zaměřuje také novinka z dílny brněnských vědců. Přístroj s názvem Face-Up pročišťuje póry, mazové žlázky. V podstatě působením impulzů magnetického a světelného pole se za přítomnosti tepla urychlí látková výměna buněk a akné tedy nestihne vyrašit. Face-Up je cenově dostupný a stačí jej podle vědců používat deset minut denně.