Zapište si termíny! Pro vaše blaho

Zapište si termíny! Pro vaše blaho

Taky se vám stává, že u kadeřníka pokaždé slyšíte, jak jste tam zase dlouho nebyla? A co kosmetička? Ta zuří ještě víc? Nejste sama. Ženy jsou schopné zorganizovat cokoliv, ale když přijde na hýčkání sebe samé, odbývají se. Připravili jsme pro vás přehled termínů, na které byste neměla zapomínat.

Kosmetické hříchy

Pamatujete si ten báječný pocit po té, co odejdete z kosmetického salonu? Pleť je hladká, póry jsou čisté, máte konečně pocit, že vaše pleť dýchá. Tak a teď ruku na srdce, jak často tam chodíte? Jednou za půl roku? Pokud je vám kolem třiceti let, je na čase kosmetičku navštěvovat každý měsíc. Slyšíte dobře. Doma si pleť nikdy nevyčistíte tak dokonale, aby to stačilo.

Naučte se chodit k odborníkovi se stejnou pravidelností jako k zubaři. A pokud vaše pleť trpí – je příliš suchá, mastná nebo problematická, o to víc péče ji věnujte. Nespoléhejte pouze na návštěvu u kosmetičky, ale starejte se sami doma. Dopřejte pokožce dvakrát týdně peeling a hydratační masku.

Čas na nehty

Po práci odpočíváte, jindy čas nemáte a tak jednou týdně prostě nehty odlakujete, přelakujete a víc se nestaráte. Ale i nehet potřebuje péči. Na manikúru byste si měla dojít jednou za čtyři týdny. Odborník vám nehty ošetří a opiluje tak, že se vám přestanou štěpit, lámat a nebudete neustále nehtem zachytávat oblečení (a vždycky u toho pekelně zuřit).

Nezapomínejte ruce pravidelně krémovat a při práci s čisticími prostředky používat ochranné rukavice. Právě saponáty totiž dokážou nehty zničit na hodně dlouhou dobu.

Střih je základ

Mnoho žen čerstvý sestřih nemají moc rádo. Je pro ně mnohem lepší ten pocit po pár dnech, kdy si na nový účes zvyknou. Ale i přes veškeré rozpaky se kadeřníkovi nesmíte vyhýbat. Jednou za tři měsíce se na něj zajeďte podívat a nechte se hýčkat. I když nechcete do svého účesu nijak zásadně zasahovat, je potřeba, aby vám někdo profesionálně zastřihnul zbídačené konečky (a ne, tentokrát na to vaše kamarádka nebude stačit).

Pokud víte, že máte s objednáváním ke kadeřníkovi problémy, vyberte si termín příští návštěvy hned při odchodu. Odpadnou vám starosti s telefonováním a hledáním volného odpoledne.