Na Face-Up! jsou početné ohlasy od uživatelů i lékařky

Na Face-Up! jsou početné ohlasy od uživatelů i lékařky

Přístroj na léčbu akné Face-Up! je na trhu od podzimu loňského roku a začíná mít první velké odezvy od jeho uživatelů. Tři čtvrtě roku jej také testovala ve své ordinaci přední česká dermatoložka MUDr. Petra Trojanová. Jde o obchod s nadějí, nebo se vyplatil desetiletý výzkum a vývoj přístroje?

„Přístroj pacientům poskytujeme formou zápůjčky nebo  ambulantního docházení do ordinace 3x týdně. Efekt začne být patrný asi po týdnu používání. Aknózní morfy  usychají a dochází výrazně k urychlenému hojení postiženého místa. Přístroj je vhodný jako synergická doplňková terapie u všech typů akné, ale největší efekt jsem zatím pozorovala u mírných až středních forem akné papulosa , což je nejčastější forma akné v naší populaci. Jsou to ty známé červené zánětlivé pupínky,“ říká MUDr. Trojanová.

Řada lidí píše své zkušenosti na facebook. Ivana P. koupila přístroj osmnáctiletému synovi, který měl rozsáhlé akné na zádech, obličeji a krku, ale odmítal dermatologem doporučenou léčbu. „Je to kluk a nepoužívá přístroj úplně pravidelně, ale již po pár dnech se dostavilo výrazné zlepšení,“ píše na facebooku Face-Up!

Čeští lékaři přístroji věří

Přístroj Face-Up! lidem doporučují také dermatologové. Kateřina K. podle svých slov vyzkoušela nepřeberné množství mastiček, krémů aj., ale vše bez většího úspěchu. „Konzultovala jsem účinky i se svou kožní lékařkou a ta mi ho doporučila. Sama vidím výsledky a jsem opravdu spokojená, konečně něco, co funguje. Hledala jsem řešení téměř 20 let,“ píše na facebooku.

„Výhodu přístroje vidím v jeho dostupnosti široké populaci, v jednoduchosti použítí a v možnosti kombinace s klasickou terapií lokálními léčivy,“ doplňuje dr. Trojanová.

Face-Up! si pořídily i kosmetické salony

Přístroj si sám proklestil cestu i do kosmetických salónů. Petra H. napsala, že po vyzkoušení různých přípravků na akné téměř s nulovým efektem jim přístroj pomohl vyřešit problém u více klientů jejich zařízení. Také Simona V. se na facebooku podělila o své zkušenosti: „Je to první přístroj, z kterého jsem doslova nadšená. Krásně hojí akné a nejen to. Osvědčil se mi při léčbě oparů. Dva dny 10 minut a opar byl na ústupu. Použila jsem ho na mou zákaznici s neidentifikovatelným ekzémem. Paní mi hned druhý den volala, že flek 5 krát 6 cm zmizel. Po hlubokém čištění a použití Face-Up! je pleť krásně zklidněná, jako bych pleť čistila před týdnem.“

Autor patentu, docent Ivan Rampl, však mírní optimismus a dodává: „Píší nám lidé, že jim přístroj pomohl potlačit příznaky lupénky nebo nespecifikovaného ekzému. Přístroj je při dotyku s pletí zcela bezpečný, při nemoci kůže bych však doporučit jeho použití konzultovat s lékařem. Desetiletý výzkum a testování jeho účinnosti bylo prováděno pouze na akné. Podle ověřovací studie přístroj blahodárně působil u 90 procent lidí, kteří jej použili,“ konstatuje docent Rampl.

A devadesátiprocentní účinnost potvrzují i reakce od uživatelů přístroje. U některých se nedostavily výsledky v očekávané míře. Těmto lidem výzkumníci doporučují používat přístroj delší dobu, každá kůže totiž reaguje jinak. Biofyzikální a klinické zkoušky prokázaly, že plošné impulzní magnetické pole má společně s impulzním světlem a teplem blahodárný vliv na pokožku a regeneruje ji. Tým docenta Rampla věří, že pomůže i jim.