Kopřiva, heřmánek, pampeliška… V boji proti akné pomůže i příroda

Kopřiva, heřmánek, pampeliška... V boji proti akné pomůže i příroda

Používáte nekonečně mnoho nejrůznějších přípravků a pořád máte pocit, že vám na akné vůbec nic nezabírá? Máte ještě jednu možnost – zkusit zlatou přírodní cestu. Bylinky se používají stovky let a vždycky byly účinné. Poradíme vám, jak na to.

Akné vzniká, když se v mazových žlázkách a kořenech chloupků a vlasů tvoří více mazu, než je potřeba. Pokud se maz nahromadí, ucpává póry a pod kůží se vytvoří zánět. I když může za pupínky celá řada věcí, očistou těla a nastartováním jeho chodu pomocí přírodních produktů nemůžete nic pokazit. Vliv na vaši pleť má totiž především fakt, že vám tělo zanesly toxiny.

Zaostřeno na bylinky

Jak tvrdí odborníci, lidé trpící jakýmikoliv formami akné, by své tělo měli pravidelně detoxikovat. Očistu byste měli zaměřit hlavně na ledviny, játra a žlučník, které se na očistě organismu významně podílí.

Významnou schopnost očisty má kopřiva, kterou byste ve formě čaje měli užívat pravidelně. Vyzkoušet ale na detoxikaci můžete i řebříček, pampelišku, tymián, lipový květ, šalvěj, heřmánek nebo mátu peprnou. Játra, ledviny a střeva dokáže skvěle očistit také detoxikační kůra z aloe vera.

Jestliže jste žena a za vaše pupínky může hlavně hormonální nerovnováha (například po vysazení antikoncepce), vyzkoušet můžete i odvary z kontryhelu. Látky v něm obsažené dokážou skvěle doplňovat chybějící ženské hormony a odbourává působení těch mužských. Právě nadbytek mužského hormonu obvykle stojí za zvýšenou produkcí mazu, za nadměrným pocením nebo ochlupením.

Ledvinová obnova

Ledviny jsou jedním z orgánů, které se na očistě těla podílejí zcela zásadně. Stejně jako se staráte o svou pleť s pupínky, je potřeba postarat se i o orgány, které čistí organismus uvnitř. Abyste toho dosáhli, je potřeba omezit sůl, a to nejen v klasické podobě, ale také sůl přidanou, kterou najdete v dochucovadlech nebo instantních jídlech. Měli byste omezit příjem červeného masa, smažených a pečených jídel, pečiva, černého čaje, kávy i čokolády. Nasaďte zeleninovou dietu a pořádný příjem tekutin. Nejlépe vody a bylinkových čajů. Týdenní očistná kůra ledviny probudí k životu, budou lépe pracovat, což se na vaší pleti projeví.

Na činnost jater a žlučníku můžete vyzkoušet šťávu z červené řepy, která pomáhá vylučovat škodlivý tuk z jater. Dále také zajišťuje tvorbu esenciální aminokyseliny, která startuje proces nepřetržité detoxikace jater.