Proč se akné líbí stres

Proč se akné líbí stres

Je nejčastější kožní nemocí dneška, ale stejně se s ním špatně smiřujeme. Akné je totiž vidět. A protože neexistuje nic módnějšího než krásná a zdravá pleť, dokáže nás pěkně potrápit. Vědci už dávno přišli na to, jak moc dokáže psychika ovlivnit tvorbu dalších pupínků, a jak pupínky dokážou ovlivnit psychiku.

Taky máte pocit, že čím více jste pod tlakem, tím horší pupínky se vám na tváři tvoří? Nejste sami. Úzkostné stavy a frustrace totiž akné prohlubuje. Je to proto, že když nejsme v psychické pohodě, vyplavuje naše tělo mnohem více stresových hormonů. Ty se podílejí na tvorbě mazu, který pak vznik zánětlivých míst posiluje.

Často je to ale začarovaný kruh. Akné samo o sobě totiž řadu lidí stresuje. Připadáte si neatraktivní, máte pocit, že vypadáte strašně. A tyto pocity pak vedou až k dlouhodobější frustraci. Špatně se kvůli akné přitom cítí až třicet procent žen, které jím bohužel mohou trpět až do čtyřiceti let. Jen málokterá ale problémy opravdu řeší.

Pokud trpíte akné, rozhodně vyhledejte pomoc u dermatologa. Ten by měl léčit problém komplexně. Nespokojte se s předepsáním receptu na množství mastiček. Proberte s lékařem i svůj psychický stav. Jestliže se kvůli pupínkům necítíte dobře, nechcete chodit do společnosti a myslíte na akné v podstatě neustále, je na čase navštívit i psychologa. Nezapomínejte, že čím lepší psychická pohoda, tím lepší kvalita vaší pleti.

Ptáte se, v čem vám může psycholog pomoct, když jde vlastně jen o hormony? Odborník na lidskou duši vám pomůže pochopit správně sebe sama. Protože to, jak vnímáte sebe sama vy, velice ovlivňuje fakt, jak vás vnímají druzí lidé. Počítejte však s tím, že jak pomoc psychologa tak pomoc dermatologa je dlouhodobý proces. Stav vaší pokožky se nezlepší ze dne na den. Musíte postupovat s trpělivostí.

Během léčby ale můžete vyzkoušet řadu podpůrných způsobů, jak vše urychlit. Třeba začít se správným jídelníčkem, dodržováním pitného režimu, vyhledáním těch nejlepších čistících přípravku nebo využitím přístroje Face-Up!, který urychluje hojení pupínků.