Kosmetický kufr: Co si zabalit na cesty

Kosmetický kufr: Co si zabalit na cesty

Píšete si před každou dovolenou dlouhý seznam všeho, na co byste neměli zapomenout? Nejste sami. Podle průzkumů se takto chystá až osmdesát procent lidí. Často ale zapomínáme na sebe. Součástí každého kufru na cesty by měl být i menší kosmetický kufřík, aby na dovolené netrpěla vaše pleť.

Ačkoliv na většině míst, kam vyrazíte, můžete kosmetiku dokoupit, mnohem lepší je vybavit se předem. Své značky totiž znáte nejlépe. Víte, která kosmetika vám sedí a vyhnete se tak nepříjemným alergickým reakcím nebo svíravému pocitu, který mohou některé produkty na vaší pleti vyvolat.

Co nezapomenout:

Opalovací krém

Pokud jedete na jih, rozhodně vyberte krém s ochranným faktorem 30. Nebojte se, opálíte se. Vaše pokožka ale bude chráněná proti paprskům, budete se moci slunit déle a bezpečně. Vezměte si sebou vždy dvě balení opalovacího krému. Menší, které budete moct nosit v kabelce při vycházkách ve městě a větší na pláž. Krémy ve spreji jsou příjemnější na roztírání. Pokud máte suchou pleť, vyzkoušet můžete i stále oblíbenější opalovací oleje, které vaší kůži hezky promastí.

Tónovací krém

Na make-up v teplém počasí zapomeňte. Na pleti by působil jako maska, navíc by během dne dostal pod palbou slunečních paprsků pořádně zabrat. A to poslední, co chcete, je „roztékat“ se na slunci. Zabalte si proto tónovací krém, BB nebo CC krém, který je mnohem lehčí než make-up a pleť skvěle hydratuje. Vybírejte přípravky s ochranným faktorem.

Balzám na rty

I rty budete slunci vystavovat, proto na ně nezapomínejte. Do kabelky přihoďte balzám s ochranným faktorem. Pokud máte rty citlivější, vyberte raději vyšší faktor, v drogériích najdete i s číslem padesát. Pozitivní je, že řada přípravků je dnes už jemně tónovaných. Vaše rty tak budou v bezpečí a ještě skvěle vypadat.

Dětský olej

Dětské přípravky jsou obecně vyvinuté tak, aby dokonale chránily a pečovaly o kůži. A právě takové produkty budete potřebovat po dni stráveném na slunci. Dětský olej dokáže pokožku hezky zklidnit a dodat ji ztracenou vláhu. Využít jej můžete i po holení, kdy je kůže citlivější.

Vlhčené ubrousky

Když budete potřebovat hygienického pomocníka, rychle se odlíčit nebo se zbavit nečistot. Vlhčené ubrousky jsou dokonalý parťák na cesty, bez kterého se neobejdete. Koupit si můžete větší i menší balení, díky kterému je můžete mít neustále u sebe. Řada z nich je navíc obohacena o prospěšné látky, které dodají vaší pleti i potřebné minerály a péči.