Olejové pěstění. Kdo maže, ten jede

Olejové pěstění. Kdo maže, ten jede

Možná si pod slovem olej vzpomenete leda tak na pěkně opečený steak nebo salát, který si s oblibou chystáte. Rostlinné oleje ale nabízejí více. A pokud patříte mezi ty, kteří mají suchou a namáhanou pokožku, jsou to právě oleje, které vám pomohou se o ně postarat.

Kdysi dávno říkávaly porodní báby nastávajícím matkám, aby si své zvětšující se bříška mazaly olejem. Ale jen takovým, který by samy i snědly. Když se budete držet stejného pravidla, vězte, že na tom bude vaše pleť lépe.

Nebojte se oleje

Ačkoliv to na první pohled zní tak nějak „mastně“, ve skutečnosti pěstící oleje, které se dnes používají ve vlasové i tělové kosmetice, vaši pleť nezamastí. Pouze posílí její přirozenou obranyschopnost, která se vytratila přes to veškeré slunění a namáhání.

Nebojte se, že by tělové oleje zhoršily vaši pleť, způsobily akné nebo ucpávaly vaše póry. Oleje mají tu vlastnost, že se okamžitě vsáknou do hlubší vrstvy pokožky, jsou tedy ideální v podstatě pro všechny typy pleti.

Masírujte se

Taky vždycky tělový krém jen tak naplácáte na sebe, hlavně aby to už bylo hotové? S oleji je to jiné. Jejich konzistence vás přinutí je promasírovat a dostat do pokožky. Tím prospějete i své kůži a lymfě, která díky masáži bude lépe cirkulovat tělem. Vedlejším produktem je pak dobrá nálada. Teplem vašich rukou se olej na kůži hezky rozprostře a uvolní svou vůni, která psychiku povzbudí.

Než si vyberete svůj olej, zamyslete se nad stavem vaší pleti. Pokud máte suchou pokožku, která se často loupe, vyzkoušet můžete olej z pšeničných klíčků, arganový olej nebo sójový olej. Mastnější pokožce bude lépe vyhovovat olej s nižším obsahem nenasycených kyselin, jako je třeba mandlový nebo avokádový. A pokud chcete vonět opravdu úchvatně, zkusit můžete kokosový olej, který se dá využít jak na tělo, na vlasy, tak i při vaření. Navíc se skvěle hodí i na zklidnění podrážděné pleti. Koupíte ho v podstatě v jakékoliv zdravé výživě či v některých sítích drogérií.