Hýčkejte svou pleť i v noci

Hýčkejte svou pleť i v noci

Stejně jako v noci regeneruje naše tělo a duše, by měla během těch několik hodin klidu regenerovat i naše pleť. Když jí dopřejete čas, dodáte výživu a necháte ji odpočívat, odmění se vám. Bude pružnější, zdravější a bez vrásek. Jak na to?

Během dne pokožku neustále zatěžujete. Ráno na ní nanesete make-up, necháváte na sebe působit smog města, stres, sluneční paprsky, vítr, večer cigaretový kouř v hospodách. Noční regenerace je proto jednou z nejdůležitějších věcí, na které nesmíte zapomenout.

Správná příprava

Aby si vaše pleť skutečně odpočinula během noci, musí volně dýchat. I když to zní samozřejmě, ne vždycky ženy o dokonalou očistu dbají. Než ulehnete, musíte pleť odlíčit, umýt a tonizovat. Nespokojte se s ledabylým opláchnutím. Vyměňujte při dočišťování pleti vatové tamponky tak dlouho, dokud na nich nezůstanou žádné stopy po make-upu. Teprve pak je vaše pleť připravená na to, aby mohla vstřebávat veškeré zázraky, které jí dopřejete.

Síla nočních přípravků

Možná vám přijde, že mezi nočním a denním krémem není v podstatě žádný rozdíl. Opak je ale pravdou. Noční přípravky bývají tradičně obohaceny o větší dávku vitaminu a výživných látek. Na rozdíl od denního krému totiž nemusí obsahovat ochranný sluneční faktor a nemusí být tak lehký jako jeho denní varianta. Jeho úkolem je vaši pleť zásobit všemi možnými ochrannými látkami.

Noční krém vtírejte do pokožky postupně a nespěchejte. Pleti dopřejte trochu dotyků. Protože jak tvrdí kosmetička hollywoodských celebrit Anastasia Achilleosová, když se své pleti dotýkáme, rozkvete. Podle ní se totiž pod povrchem kůže hromadí stres a napětí. A stejně jako nám pomáhá masáž zad uvolňovat tento stres z celého těla, dokáže masáž tváře uvolnit obličej. Lymfa pak lépe proudí, pokožka je prokrvená a zdravější.

Zamaskujte to

Jednou týdně vyzkoušejte pečující masku, kterou si budete moct nechat na pokožce po celou noc. Vybírejte z řady vitaminových masek, které nelepí, ale vstřebávají se do kůže do několika minut po nanesení. S maskou pak bez obav jděte spát, ráno pleť opláchněte a naneste krém jako obvykle. Okamžitě poznáte rozdíl. Maska, kterou jste přes noc na kůži nechali, ji totiž rozzáří a vyživí. Bude hebčí na dotyk.