Blogerka ukázala tvář plnou akné. Dočkala se jen urážek

Blogerka ukázala tvář plnou akné. Dočkala se jen urážek

Mít krásnou a zdravou pleť je dar. A ne každý má takové štěstí, že se ve svém životě nikdy s akné nemusí trápit. Své o tom ví britská blogerka Em Ford, která se rozhodla mladým dívkám i ženám ukázat, že lze žít s akné bez stresů. Založila si blog My pale skin, který plní návody na líčení, tipy na kosmetické přípravky pro problematickou pleť i svými osobními zkušenostmi.

Em, která blog založila v roce 2014, chtěla nejprve své webové stránky používat hlavně jako propagaci svého vizážistického umění. Pak se ale čtenářům rozhodla odhalit, proč líčidla vlastně používá. Dívka totiž trpí těžkou formou akné. Chtěla lidem ukázat, že i na první pohled dokonalé obličeje mohou být plné pupínků a jizev po akné.

Její tutoriály a videa vzbudily rozruch. Em z nich byla zklamaná a šokovaná. Čtenáři jejího blogu totiž nešetřili urážkami. Pod příspěvky se objevovaly komentáře typu: vypadáš nechutně, proč si nemyješ obličej, jsi tak ošklivá. Em tedy natočila video s názvem You look disgusting – https://www.youtube.com/watch?v=WWTRwj9t-vU, které shrnulo její pocity ze šikany ostatních.

Z nechutné perfektní

Dívka chtěla upozornit hlavně na to, jak jsou lidé povrchní. Když viděli její skutečnou tvář, uráželi ji a shazovali. Když byla Em perfektně nalíčená, chválili její make-up, rtěnku i obličej. Z „nechutné“ se stala „perfektní“. Její video má dnes na kanálu YouTube přes patnáct milionů zhlédnutí.

Em přiznává, že tak negativní reakce nikdy nečekala. Dnes ale i tuto zkušenost považuje za důležitou. Díky šikaně v komentářích totiž vzniklo video You look disgusting. „To ukázalo, jak nerealistická očekávání dnes ženy a muži mají. Společnost si přivykla vídat falešné obrazy dokonalosti. Každý z nás se porovnává s nereálnými standardy krásy. Mnohdy přitom zapomínáme na jednu důležitou věc – každý z nás je krásný,“ napsala k videu bloggerka.

Nebojte se vyhledat odborníka

Upozorňuje také, že se podobnými problémy a trápením s akné zabývá mnoho mladých dívek i žen. A jejich starosti jim mohou nenávratně poškodit sebevědomí. Řada z nich dokonce musí vyhledat psychologickou pomoc. „Zapomínáme, že jsme krásní bez ohledu na naše nedokonalosti. Musíte věřit sami v sebe a nikdy nenechejte nikoho, aby vám vaši sebedůvěru narušil. Ani sami sebe,“ upozorňuje dívka.

Pokud trpíte akné a máte podobné pocity jako Em, rozhodně se nebojte o ně podělit s blízkými. Pokud navštěvujete kvůli svým dermatologickým problémům odborného lékaře, je na místě vše říct jemu. Lékař vám může doporučit jinou léčbu, případně nějakého psychologa, který s vámi vaše trápení probere.