Podzim je tu. Víte, co chce vaše pleť?

Podzim je tu. Víte, co chce vaše pleť?

Zatímco vám se podzim nejspíše příliš nezamlouvá a neustále změny počasí vás vytáčejí, vaše pleť si po letních měsících konečně oddechla. Agresivní sluneční paprsky jsou pryč. Má více vláhy a konečně prostor na regeneraci. V té jí ale musíte pomoct. Pamatujte, že jak se budete o svou kůži starat na podzim, tak se vám odmění v zimě.

Podzim můžete využít vlastně jako takové ozdravné lázně pro svoji pleť, která to s vámi rozhodně neměla v létě lehké. Slaná voda, slunce, chlor z bazénu, večerní párty, málo spánku a s odličováním jste si určitě taky nedělali úplně hlavu. Než přijdou chladné zimní plískanice, je na čase dát kůži do pořádku. Jedině tak docílíte toho, že bude krásně pružná, zdravá a projasněná. Nemusíte se bát ani akné.

Podzimní úklid

Ruku na srdce, kolikrát jste si během léta vyčistili pleť peelingem? Jednou? Dvakrát? Nebo raději vůbec, abyste si nesmyli bronzové opálení? Velká chyba! Pokud je vám více než pětadvacet let, měl by být peeling pravidelnou součástí vaší hygieny.

Jedině peeling spolehlivě odstraní odumřelé buňky, které ucpávají vaše póry a velkou měrou se podílejí na vzniku akné.  Vyzkoušet můžete krémy s AHA ovocnými kyselinami, které zanechávají pleť pružnou a čistou. Podporují také tvorbu kolagenu. Vybírejte raději z peelingu dostupných v lékárně, kde budete mít jistotu, že skutečně obsahují potřebné účinné látky.

Vyměňte krémy!

Podzimní počasí si žádá nejen výměnu šatníku, ale také kosmetických přípravků, které jste používali. Lehké krémy a emulze, které byly nepostradatelné během teplých dní, je potřeba obměnit za krémy hutnější. Měly by také obsahovat více antioxidantů, které vás ochrání před smogem i nepříznivými kyselými dešti.

Měli byste také omezit přípravky s obsahem alkoholu, které pleť vysušují. Nezapomínejte na to, že během léta se mnohem více potíte. Chladnější dny už vás tolik trápit nebudou, proto není potřeba pleť zbytečně vysušovat. Spíše naopak. Po létě je potřeba jí dodat více vláhy.

Zaměřeno na akné

Zatímco v létě jste si na pupínky ani nevzpomněli, s příchodem podzimu už zase na tváři nějaký ten hrbolek objevujete. Není divu. Sluneční paprsky dokážou divy. Slunce má totiž nejen protizánětlivé účinky, ale ještě pleť opálí, takže se jakékoliv neduhy okamžitě vytratí. Alespoň opticky.

Důležité je najet zase na rutinní režim péče o pleť. Rozhodně nezapomínejte si pleť večer odlíčit. Je potřeba se o kůži starat ráno i večer a dokonale ji zbavovat všech nečistot. Krémové čištění, micelární voda na dočištění, občasný peeling i masky, které vás zbaví černých teček, jsou základem čisticí výbavy, kterou musíte mít. Nezapomínejte ani hydratovat.

Pokud chcete mít pleť bez pupínků po celý rok a neutrácet spousty peněz za kosmetiku, vyzkoušejte přístroj Face-Up! Použití je jednoduché a bezbolestné a účinnost téměř 90procentní. Ať je jakékoliv roční období.