I citlivá kůže může být krásná: naučte se o ni pečovat

I citlivá kůže může být krásná: naučte se o ni pečovat

Občas pálí, svědí, loupe se, nesnese nic z toho, co ji k hýčkání nakoupíte. Stejně jako kdejaká potravinová alergie dokáže člověka pořádně potrápit, trápí i řadu žen citlivá pleť. Reaguje přehnaně na kosmetické výrobky, na slunce, vítr i vodu z kohoutku.

Jak poznám citlivou pleť

Sledujte, jak vaše kůže reaguje na vnější vlivy. A to nejen ta na tvářích, ale na celém těle. Dělá ji dobře sluníčko? Není suchá? Pálí někdy? Pokud jste na většinu otázek odpověděli ano, pak jste nejspíš opravdu majitelem citlivé pokožky. Citlivá kůže je také často světlejší, nebo ji zdobí pihy.

Citlivost způsobuje ztráta přirozené bariéry, kterou pleť obvykle má. Ta ji před vnějšími vlivy chrání. Pokud ale bariéru nemá, dostává se škodlivé sluneční záření i další nečistoty a nepříznivé látky do jejich vrstev. A kůži se to přirozeně nelíbí.

Kdo maže, ten jede

Typ své pleti nezměníte, můžete ale změnit způsoby, jakými o ni pečovat. V prvé řadě nesmíte zapomenout na správnou výživu v podobě krémů. A taky se musíte naučit správné krémy vybrat. Stejně jako si vybíráte pastu na citlivé zuby či dásně, zaslouží si i vaše citlivá pleť odborné přípravky. Naštěstí dnes není problém je vybrat i v běžné drogerii. Zaměřte se na řady pro citlivou pokožku nebo ty, které jsou bez parfemace a nedráždivé.

Kromě výživy je ale velice důležité i správné vyčištění. A to jak ráno, tak večer. Rozhodně se nesmíte bát pokožku čistit. Pokud použijete správné výrobky, nepodráždíte ji, ba naopak. Kdybyste si pleť ráno nevyčistili a nanesli rovnou make-up, mohli byste v kůži vyvolat alergickou reakci.

Pamatujte na to, že se vám nemusí podařit vybrat ten správný produkt pro vaši pleť okamžitě. Zkoušejte. Berte si v drogeriích a lékárnách vzorky a vždy po týdnu sledujte, jak na ně vaše kůže reaguje. Až objevíte to pravé, okamžitě to poznáte.