Přichází léto. Rozjasněte se!

Přichází léto. Rozjasněte se!

Kdybyste sledovali módní trendy před deseti lety, nejspíše by na vás z titulních stran koukaly obličeje modelek s perfektně matnou pletí. Doba se ale změnila. V kurzu je poslední roky svěží pokožka, která působí rozjasněně, lehce leskle a svěže. Důvod je jednoduchý: rozzářená pleť totiž vypadá mladistvě. Jak na ni?

Aby vaše pleť vypadala prozářeně, ale zároveň ne mastně, musíte se pro začátek naučit několik fíglů. Začít můžete už u aplikace krému. Vybírejte ty, které obsahují minerální pigmenty a silikon, který dokáže odrazit více světla a dodat kůži ten správný jas. Ten bude přitom lehký a přirozený, nikoliv uměly, jak jsme občas zvyklí vídat u dekorativní kosmetiky.

Má to ještě další výhodu – jemný lesk totiž dokáže na pleti zakrýt i drobné nerovnosti. Minerální pigmenty jsou vůbec zázračné. Dokážou si totiž hravě poradit i s pigmentovými skvrnami, zarudnutím nebo jemnými jizvičkami. Najdeme je dnes v řadě výrobků, od krémů a sér, až po make-upy nebo podkladové báze. Vůbec nejvíce se využívají v takzvaných BB, CC a DD krémech, o kterých jsme už dříve psali.

Minerální pigmenty navíc dokážou dobře kůži ochránit před slunečním zářením. Pokud ale chcete dodat své pleti ještě více kvalitních pečujících látek, můžete vyzkoušet přípravky s obsahem diamantového prášku nebo kyseliny hyaluronové. Látky, které obsahují, vyživí pleť zevnitř.

Pokud máte problematickou pleť a bojíte se, že by podobné přípravky její stav ještě zhoršili, buďte bez obav. Fámy o tom, že minerální pigmenty ucpávají póry, se zatím nepotvrdily.

První pomoc

Pokud potřebujete projasnit svou unavenou pleť okamžitě a dosud jste o ni nepečovali speciálními přípravky, můžete vyzkoušet osvědčené rady našich babiček.

Jednou z nich je použití ledu. Ledové kostky vás osvěží, zmírní opuchnutí a stáhnou póry. Díky tomu budete vypadat svěží a mladší. Ideální je, když proceduru doplníte ještě pořádnou vodní očistnou kúrou – po probuzení vypijte aspoň jednu sklenici čisté vody, kterou můžete doplnit citronem.

A pak můžete kamuflovat. Pořiďte si opravdu kvalitní tvářenku s pigmenty, která dokáže pleť hezky projasnit.