Tajemství pleťových masek

Tajemství pleťových masek

Pamatuji si, když mi moje babička vyprávěla, že všechno, co se dá sníst, se dá taky použít i na pleť. V dobách, kdy neexistovaly drogerie ani kosmetičky, nezbývalo ženám vlastně nic jiného, než si připravit kvalitní dávku výživy pro svou pokožku přímo v kuchyni. Ale proč to nezkusit i dnes? Řada podomácku připravených pleťových masek vám prokáže stejnou službu jako předražené produkty z regálu v obchodě.

Výhoda domácích masek je jednoznačná: produkty do nich si sami vybíráte, víte nejlépe, jak moc kvalitní jsou. Navíc jste si 100% jisti, z čeho je vaše maska vlastně vyrobená, což se o těch z drogerie říct rozhodně nedá.

Než se pustíte do kuchyně a budete hledat ty správné ingredience pro vaši masku, zjistěte si nejprve, jaký typ pleti máte. Podle toho pak suroviny vybírejte. Nezapomeňte si také před nanesením masky důkladně vyčistit pleť.

Masky pro suchou pleť

Pokud máte pleť suchou, musíte ji často mazat a občas cítíte, že je nepříjemně napnutá, vybírejte suroviny, které dodají vaši pleti vlhkost a zklidní ji.

Maska z avokáda

Jednoduchou masku vytvoříte z dužiny avokáda. To jemně pomačkejte a naneste na obličej. Po patnácti minutách smyjte. Avokádo pokožku zregeneruje a vyživí.

Maska z heřmánku

Stačí koupit sypaný heřmánek v lékárně, ten spařit vroucí vodou, díky čemuž vytvoříte kašičku. Do ní ponořte gázu a počkejte, až se heřmánkovou směsí pořádně nasákne. Pak gázu přikládejte na obličej a dekolt. Heřmánek dokáže pleť krásně zklidnit. Ne nadarmo je součástí dětské kosmetiky.

Masky pro mastnou pleť

Rozšířené póry, akné, mastná T zóna. Pokud bojujete s těmito neduhy, máte pravděpodobně jednu z nejrozšířenějších typů pleti – mastnou. Suroviny, které se budou pro výrobu masek hodit vám, jsou zejména čisticí.

Maska z vajec

Nezní to sice příliš vábně, ale jedná se o masku, která skvěle uzavře rozšířené póry. Použijte žloutek s citronem a lžičkou medu. Směs důkladně promíchejte a pak naneste na obličej. Nechejte působit, dokud nebude pokožka napnutá, pak důkladně smyjte.

Maska z jablka a skořice

Jedno rozmixované jablko, lžička bílého jogurtu, lžička medu, špetka skořice a lžička ovesných vloček. Zní to jako snídaně, ale to je základ pro vaši masku. Směs skvěle čistí póry a funguje tak trochu jako vitaminová bomba.

Masky pro unavenou pleť

Potřebujete osvěžit a probudit unavenou pokožku? Vytvořte si masku přesně podle svého gusta. Vyzkoušet můžete i naloupanou salátovou okurku, kterou jste si jistě přikládali ke kůži už jako malí.

Borůvková antistresová maska

Stačí smíchat borůvky, jogurt a med. Tuto směs pak naneste na obličej a dekolt a nechejte působit aspoň patnáct minut. Pak smyjte. Rozdíl poznáte na první pohled

Maska z švestek

Švestky patří mezi významné antioxidanty. Když je smícháte s medem a vajíčkem, vytvoříte směs ideální pro unavenou pleť. Nechejte působit aspoň třicet minut a opláchněte.