Co ještě nevíte o léčbě akné a přístroji Face-Up!?

Co ještě nevíte o léčbě akné a přístroji Face-Up!?

V čem je jiný
Face-Up! je přístroj na léčbu akné. Jako jediný na světě kombinuje účinky plošného magnetického a světelného pole, čímž urychluje metabolismus kožních buněk.

Jak funguje
Když se přístroj přiloží na akné, což je vlastně shluk mnoha buněk, působením impulzů magnetického a světelného pole se za přítomnosti tepla urychlí jejich látková výměna. Akné se zprvu sice zvětší, ale po jednom až dvou dnech se začne vytrácet. Účinky jsou podle provedené klinické studie viditelné po jednom až třech týdnech, podle závažnosti a délce trvání akné.

10 let vývoje a výzkumu
Výzkum a vývoj metody, který využívá přístroj Face-Up! trval více než 10 let – pracovali na něm vědci z brněnského VUT pod vedením doc. Ing. Ivana Rampla, Csc., lékaři z Karlovy univerzity v Plzni a výzkumníci z Biofyzikálního ústavu. Závěrečná fáze výzkumu probíhala v brněnském biotechnologickém centru INBIT.

Funguje to
Účinnost přístroje při boji proti akné ověřila klinická studie na 190 dobrovolnících. K úplnému nebo výraznému utlumení problému došlo u 90 procent z nich.

Ve sprchové hlavici.
První provizorní prototyp přístroje vznikl z vykuchané sprchové hlavice. Přístroj měl několik vývojových etap od velkého stojanového stroje s připojenou maskou až po několikanásobně větší předchůdce současné verze. Dnes se Face-Up! vyrábí v moderním designu ve čtyřech barvách.

Zlepšuje vlastnosti kůže
Přístroj Face-Up! působí na základě kombinace impulzního magnetického, impulzního světelného pole a tepla. Urychluje metabolismus kožních buněk a pomáhá zlepšit vlastnosti kůže – nejen že tlumí výdej kožního mazu, ale také pleť lépe hydratuje a zvyšuje její pružnost nebo vyrovnává nerovnosti na pleti. Přístroj Face-Up! pomáhá v léčbě akné také u lidí ve zralém věku.

Přístroj na doma
Přístroj je určen zejména pro domácí použití. Stačí přiložit aplikátor přístroje svítící stranou na kůži a pomalými pohyby přejíždět postiženou oblast 10 minut denně. Účinky jsou podle studie viditelné po několika týdnech a pacienti už nemusí dále používat během léčby chemoterapeutika, jako jsou například kortikoidy či hormony s různými vedlejšími účinky. Postup se musí pravidelně opakovat v intervalech dvou až tří měsíců.

Přístroj na léčbu akné je jen začátek
Přístroj na léčbu akné Face-Up! je prvním realizovaným výstupem z výzkumného projektu docenta Ivana Rampla. Na principu ovlivňování lidské pokožky plošným impulsním magnetickým světlem by měl v příštím roce přijít na trh přístroj určený k vyhlazování vrásek. Velmi dobré výsledky jsou také u použití metody v léčbě celulitidy nebo růstu vlasů. Cíl výzkumu však směřuje do oblasti lékařství. Prodej kosmetických přístrojů by měl přinést finance na výzkum léčby vážnějších chorob, než je akné. Použití principu metody se jeví jako významné při léčbě popálenin nebo lupénky

V boji proti rakovině
Účinky impulzního magnetického pole zkoumal tým Ivana Rampla také na nádorových buňkách – v okolí impulzně napájené toroidní cívky se nádorové buňky ničily, zatímco zdravé buňky byly poškozovány méně a některým bylo dokonce pole prospěšné. Podstata tohoto jevu zatím není známa, ale o výsledcích Ivan Rampl informuje odbornou veřejnost v časopisech a na vědeckých konferencích po celém světě. Výzkum účinků tohoto pole na nádorové buňky dál nepokračuje, vědcům nebyly schváleny granty.

Face-Up! ve světě
Face-Up! budou v roce 2015 používat pacienti minimálně z deseti zahraničních států: Slovensko, Německo, Itálie, Španělsko, Francie, Vietnam, Thajsko, Saudská Arábie, Kanada, USA

Vyrábí se v Brně
Patent na přístroj získala v roce 2014 firma Enjoy Trade. Face-Up! se vyrábí v jejich sídle v Brně.