Čtyři chyby, kvůli kterým vypadáte unaveně

Čtyři chyby, kvůli kterým vypadáte unaveně

Svěží a mladistvá pleť je cílem každé ženy. Ať je jí dvacet nebo čtyřicet. Pokud se vám ale dlouhodobě nedaří vypadat odpočatě a zdravě, nejspíš děláte zásadní chyby. Ať už v životosprávě, péči o tělo nebo při líčení.

Chyba první: Neumíte stínovat

Pokud váš obličej vypadá jako jednobarevná maska, rozhodně nebudete působit svěže. Monotónní barvy jsou nepřirozené. Měly byste pochopit, že i malé stínování dokáže dělat divy. Nezapomínejte používat zdravíčka, světlé korektory na tmavá místa, jakými jsou například kruhy pod očima, nebo rozjasňovače, které dokážou otevřít pohled.

Chyba druhá: Zvýrazňujete si vrásky

Vrásky se nevyhýbají nikomu, takže věřte, že jednoho dne dostihnou i vás. Ve většině případů je můžete denním líčením hezky zamaskovat. Pokud to ale neuděláte dobře, ještě je zvýrazníte. Základem je používat pod oční stíny podkladovou bázi. Díky ní se stíny neslijou během dne do vrásek a nevytvoří nevzhledné pruhy.

Vrásky skvěle zamaskujete i použitím toho správného make-upu. Ten by neměl vaši pleť vysušovat. Suchá pokožka totiž vypadá staře a neudržovaně. Pod make-up vždy používejte hydratační krém, samotný make-up pak vybírejte na denním světle a přizpůsobte jej svému typu pleti. Pokud to jen trochu jde, vyžádejte si v drogérii nebo lékárně vzorečky, které můžete vyzkoušet v klidu doma. Správný make-up je totiž ihned po nanesení výraznější než po uplynutí deseti minut. Během těch se přípravek vpije do kůže a sjednotí barvu s vaší pletí. Podobný proces ale v drogerii jen těžko můžete vyzkoušet.

Chyba třetí: Máte kruhy pod očima

Kruhy pod očima jsou specifické. Někdo je má denně, ať spí dvanáct nebo sedm hodin. Někdo je nepozná za celý život a jiným se objevují v závislosti na životním tempu a míře stresu. Zásadní je, jak tenkou kůži kolem očí máte. Čím je kůže tenčí, tím více jdou vidět žilky, které se pod ní ukrývají.

Na tmavé kruhy pod očima rozhodně pomáhá jemná masáž. Tu si dopřejte vždy večer před spaním, kdy do očního okolí vklepejte současně i speciální krém. Ráno mějte připraveny nachlazené čajové lžičky, které si na deset minut položte na oči. Nejenže se budete cítit skvěle, ale žilky kolem očí se stáhnou a kruhy nebudou tolik patrné. Zkusit můžete i čajové pytlíky ze zeleného čaje, které na oční okolí blahodárně působí.

Chyba čtvrtá: Málo pijete

Ne tedy alkohol, ale čistou vodu a bylinné čaje. Pokud si nejraději dopřáváte slazené limonády a kávu, nemůžete čekat svěží pleť. Přebytečný cukr vám léta rozhodně neubere. Změna pitného režimu ale může mít na váš vzhled velký vliv. Vyměňte limonády za obyčejnou neperlivou vodu, denně si pak dopřejte pravý zelený nebo bílý čaj, který je bohatý na antioxidanty. Uvidíte, jak se vaše kůže změní. Bude hladší, vypnutá a zářivá.

A na závěr náš tip

Vaše pleť bude vypadat vyrovnaně a odpočatě i díky přístroji Face-Up! Ten nejen že tlumí výdej kožního mazu, ale celkově zlepšuje vlastnosti pokožky: zrychluje hydrataci pokožky, zvyšuje její pružnost a vyrovnává nerovnosti na pleti.