Devět věcí, které musíte vědět o vaší pleti

Už jste vyzkoušeli nejlepší krémy na trhu, sledujete kosmetické trendy a stále jste nepřišli na to, co potřebuje vaše pleť? Přinášíme osm tajemství o vaší kůži, která stojí za to znát.

1. S cvičením opatrně

Cvičení je bezesporu záslužná věc. Když se to ale přehání, často nevede k ničemu dobrému. Nadměrné cvičení může vést k předčasnému stárnutí pleti. Je dokonce dokázáno, že intenzivní kardiocvičení kůži povoluje.

2. Kdo hydratuje, ten voní

Suchá kůže se chová jako houba, která do sebe všechno vsákne. Pokud ale kůži hezky zvláčníte hydratačním krémem, cokoliv dalšího na ni nanesete, bude držet. Pokud tedy na pleť použijete parfémované tělové mléko, rozvoníte ji.

3. Různá barva kůže, různá pružnost

Každý jsme jiný. Je ale dobré vědět, že světlá pleť může být sušší než ta tmavá. Důvodem je menší ochranná bariéra. I z toho důvodu mají lidé se světlou pletí problémy s opalováním, jejich kůže se snadno podráždí. Reaguje na vítr, zimu i teplo. Výsledkem jsou vrásky, které nejspíš nikdo nechceme. Je proto dobré pečovat o světlou pleť intenzivně a neustále ji hydratovat.

4. Existují jídla, která vaši kůži rozjasní

Vitamin C a vitamin E jsou dvojka, bez které se vaše pleť neobejde. Jedná se o antioxidanty, které pomáhají redukovat takzvané volné radikály. Právě tyto molekuly mohou za poškození kolagenových a elastinových vláken v pleti. Vitamin C najdete v citrusech a některé zelenině. Vitamin E je v olivách, oříšcích nebo špenátu.

5. Méně mléka = méně akné

Máte kolem sebe stále více lidí, kteří trpí alergií na laktózu? Není divu, kravské mléko totiž obsahuje růstové hormony, které mohou za zhoršení stavu pokožky. Pokud máte problematickou pleť, zkuste na čas vyměnit kravské mléko za rostlinné alternativy, například mléko mandlové, sójové nebo rýžové.

6. Všechny ryby pleti nesvědčí

Nejspíš máte v podvědomí, že všechny ryby, které zkonzumujete, jsou pro vaše zdraví blahodárné. Faktem ale je, že řadu ryb negativně ovlivňuje životní prostředí. Podle odborníků jsou ideální malé ryby, jako jsou sardinky nebo makrely. Větší ryby, jako je tuňák, mohou obsahovat řadu toxických látek.

7. Bez ochranného krému ani ránu

I když slunce nesvítí, mějte po ruce vždy ochranný krém s faktorem 30. I bez přímého slunce vaše kůže paprsky vstřebává a jejich vlivem se mohou objevit nevzhledné pigmentové skvrny.

8. Doplňte výživu

O kyselině hyaluronové se mluví jako o malém zázraku. Přirozeně se vyskytuje v kožních buňkách a s věkem postupně její hladina klesá. Ve čtyřiceti letech jí máme v těle o polovinu méně než ve dvaceti. Tato kyselina přitom dokáže vázat vodu, díky čemuž vypadá naše pleť svěže a mladě. Co s tím, když ji začneme ztrácet? Můžeme ji dodat tělu díky doplňkovým tabletám.

9. Vědou proti akné

Proti akné vám pomůže bojovat také věda. Přístroj Face-Up!, který je výsledkem více než 10letého výzkumu českých vědců, díky na světě unikátní kombinaci tří silových polí výrazně urychluje metabolismus kožních buněk a pomáhá zlepšit vlastnosti kůže – nejen že tlumí výdej kožního mazu, ale také zrychluje hydrataci pokožky, zvyšuje pružnost a vyrovnává nerovnosti pleti.