Jak se zbavit problematické pleti? Začněte od čištění

Jak se zbavit problematické pleti? Začněte od čištění

Žádné nánosy make-upu ani výrazné líčení. Nejvíc v kurzu je v posledních letech krásná a zdravá pleť. Zní to jednoduše, ale praxe je mnohem složitější. Výfukové plyny, prach a špatná strava nám totiž na obličeji dokážou udělat pěknou paseku. Základem je tedy péče. Naučte se o svoji pleť starat, udělejte z jejího čištění každodenní rituál. Výsledky budou brzy vidět, třeba na menším výskytu akné.

Používáte v koupelně jen vodu k opláchnutí obličeje a krém? Velká chyba. Pokud je pokožka špatně vyčištěná, póry se ucpávají, a i kdybyste na ni pak nanášela ten nejkvalitnější krém na světě, do kůže se nemá šanci dostat. Výsledkem je problematická pleť se sklonem k akné. Jak to tedy dělat správně?

Pleť potřebuje péči

Vyhraďte si na čištění pleti dostatek času ráno i večer, počítejte s tím, že vám zabere deset minut. Ráno si obličej opláchněte vodou, vynechejte ale mýdlo, které zbytečně vysušuje a stahuje. Navíc se nechceme zbavit jemného přirozeného filmu, který se na kůži přes noc vytvořil. Našim cílem je jen zlikvidovat nečistoty a případný prach.

K tomu ideálně poslouží tonikum či pleťová voda. Pleťová voda na rozdíl od tonika obsahuje alkohol, hodí se tedy spíše pro mastnější pleť. Na suchou a citlivou pokožku ji určitě nepoužívejte, ještě více by vás vysušila. Pomocí tamponku vodu nebo tonikum naneste na obličej a jemně stírejte, dokud nebudou tamponky úplně čisté. Nebojte se jich použít více. Pak už je vaše pokožka připravená přijmout všechny prospěšné látky z krému.

Večer ale potřebuje pleť více péče. Zařadit je potřeba i speciální čistící gel nebo krém podle typu pleti, kterým obličej umyjeme ještě před nanesením tonika. Pak pokračujeme stejně, jako ráno. Zapomínat bychom neměli ani na krk a dekolt. Tyto oblasti rychleji stárnou právě proto, že se o ně příliš nestaráme.

Pokud stále nevěříte rozdělení krémů na denní a noční, vězte, že je v nich velký rozdíl. Noční krémy obvykle obsahují velké množství prospěšných látek, které přispívají k hloubkové regeneraci pleti. Denní krém funguje jako jakési brnění, jež vás má ochránit před nepříznivým počasím, sluncem i dalšími vnějšími vlivy.

Když je pleť problematická

Pokud je vaše pokožka náchylnější ke vzniku akné, je potřeba ji věnovat ještě více péče. Při ranním čištění zařaďte i mytí speciální emulzí. Nezapomínejte na speciální lehké krémy, které póry nezanesou, ale pokožku hezky hydratují.

Náš tip

Aknózní pleť vyžaduje i pravidelné ošetření u kosmetičky. Nebo můžete doma vyzkoušet přístroj Face-Up! Přístroj nejenže snižuje množství produkovaného mazu, ale také zvyšuje hydrataci. Naneste si navíc na obličej jemnou pleťovou masku, nechte působit Face-Up! a podpoříte účinky masky tak, jako byste byli na masáži pleti v kosmetickém salonu.