Kůže je podle čínské medicíny zrcadlem našich orgánů. Výskyt akné může odhalit nemoc

Kůže je podle čínské medicíny zrcadlem našich orgánů. Výskyt akné může odhalit nemoc

Známe to všichni – pupínky nám občas vyskakují jako houby po dešti, tu na čele, tu na nose, tamhle na krku nebo na zádech. Viníme hormony nebo dědičnost, ale přemýšleli jste někdy o tom, proč se akné objevuje stále na stejných místech a žádný prostředek ho nedokáže zastavit? Podle východní, zejména čínské, medicíny, mají problémy, které se pravidelně projevují na pokožce, spojitost s potížemi našich orgánů.

Podle místa na těle, kde se pravidelně pupínky objevují, je tak prý možné určit, jaké máte zdravotní problémy. Samozřejmě, není to diagnóza, ale možná stojí za to těmto symptomům věnovat pozornost. Mohou vás upozornit na problémy, o kterých třeba nemáte ani tušení.

Akné na čele. Pupínky na čele upozorňují na problémy spojené se zažívacím systémem. Obvykle jde o trávicí potíže spojené s nevhodnými stravovacími návyky a nedostatečným pitným režimem.

Akné na kořenu nosu. Kořen nosu je podle čínské medicíny spojen s játry. Pokud se v oblasti mezi obočím pravidelně objevují pupínky, může to znamenat, že vaše játra jsou přetížena. Omezte příjem alkoholu i mléčných výrobků i mastných či smažených jídel.

Akné na nose. Pupínky na nose podle čínské medicíny poukazují na problémy s kardiovaskulárním systémem. Tělu chybí vitamin B a proteiny, pokožka trpí nedostatkem živin a špatným prokrvením.  Nechte si zkontrolovat krevní tlak.

Akné kolem očí.  Nejen problematická pleť, ale také tmavé kruhy pod očima, signalizují problémy s ledvinami a nadledvinkami. Býváte pravděpodobně unavení, vaše tělo je dehydratované. Zaměřte se na pitný režim, konzumujte více ovoce a zvyšte svou denní dávku vitaminu C. A hlavně – více odpočívejte.

Akné na tváři. Pupínky na tvářích signalizují potíže s dýchacím ústrojím. Celou situaci může zhoršovat, pokud kouříte nebo žijete ve smogovém prostředí. Akné se zde může objevovat ale také proto, že na toto místo přikládáte mobilní telefony nebo špinavé polštáře, prostřednictvím kterých se mohou přenášet bakterie. Potíže spojené s dýchacím ústrojím se podle čínské medicíny projevují také pupínky na zádech.

Akné na čelistech. Pupínky na bradě ukazují podle čínské medicíny hormonální nerovnováhu. Dbát byste měli na dostatek kvalitního spánku a správný pitný režim.

Akné na bradě. Akné na bradě může být důsledkem potíží se žaludkem. Zaměřte se na vyrovnané složení stravy.

Akné na krku. Pupínky na krku mohou ukazovat na fakt, že vaše tělo bojuje s infekcí a brání se onemocnění. Odpočívejte a zajistěte si dostatečný přísun vitamínů.