Kouzlo pleťového séra

Kouzlo séra

Stačí kapka a vaše pleť rozkvete? Tak jednoduché to není, ale pravdou je, že pleťová séra zažívají v posledních letech nebývalý rozmach. Důvod je prostý. Za kvalitním sérem totiž stojí dlouholeté vědecké výzkumy a to nejlepší z nich se promítne do koncentrované péče, kterou pak dávkujete své pleti.

Stejně jako si děláte po ránu své ovocné nebo zeleninové smoothie, do kterého přidáváte to nejlepší, co doma najdete, je i pleťové sérum jakousi koktejlovou bombou. Najdete v něm obvykle antioxidanty, kyselinu hyaluronovou, glycerin, koncentrovaný vitamin A i C a proteiny, které pokožka už v určité míře obsahuje. Pleťové sérum se liší od krému především tím, že obsahuje až třikrát více prospěšných látek a ještě navíc v koncentrované, neředěné podobě. Pokud tedy potřebuje vaše pleť první pomoc, sérum je to správné, po čem byste měla sáhnout.

Kdy pořídit sérum

Pleťové sérum můžete chápat jako takovou rychlou a účinnou pomoc, když se vaše kůže necítí dobře. Vyzkoušet ho můžete po zimě, kdy vaše pleť trpí vlivem počasí, nebo po letní dovolené, kdy na ni působí slaná voda a slunce. Platí, že sérum byste měli používat minimálně tři měsíce, aby se jeho síla projevila.

Přípravek byste měli vybírat ze stejné kosmetické řady, jakou používáte. Vývoj produktů na sebe totiž často navazuje a je pravděpodobné, že pak i sérum zapůsobí mnohem rychleji. V době kdy používáte sérum, rozhodně nezapomínejte na další přípravky. Sérum je pouze doplněk (něco jako když k běžné stravě dodáváte ještě tělu vitaminy v podobě tabletek). Nepřestávejte proto používat denní a noční krém, případně krém pro oční okolí.

Molekuly v akci

Říkáte si, jak vlastně sérum funguje? Na rozdíl od běžných pleťových krémů se séra skládají s malých molekul. Tak malých, že mnohem snáz vniknou do pokožky. Kromě toho se lépe vstřebávají v tucích, takže se jejich pozitivní účinky dostanou až do spodních vrstev pokožky. Právě proto byste měli sérum nanášet na očištěnou pleť ještě před použitím běžného pleťového krému. Skrze krém by se totiž sérum už nedostalo.

Některé kosmetické společnosti už na trh přišly i s nočními séry. Rozhodně je vyzkoušejte. Tato séra jsou totiž ještě o kousek koncentrovanější, aby během dlouhé noci mohla nerušeně působit v nejspodnější části epidermis. Během spánku se navíc naše pleť regeneruje a buňky se obnovují. Pokožka je tak otevřená k tomu přijímat další péči.

Přestože je cena speciálních sér vyšší, nemusíte se bát, že za ně utratíte příliš. K aplikaci totiž stačí opravdu jen malá troška séra, vystačí vám proto několik měsíců.

Pokud chcete pleť na působení séra připravit ještě více, můžete její regeneraci podpořit také přístrojem Face-Up!, který obnovu kožních buněk podporuje tím, že zrychluje jejich metabolismus. Kromě krásné a zregenerované pleti se jeho použitím zbavíte také nepříjemného akné.