Šest špatných zvyků, kvůli kterým vaše pleť trpí

Šest špatných zvyků, kvůli kterým vaše pleť trpí

Nejspíš dobře víte, že některé zlozvyky mohou škodit vašemu zdraví. Myslíte ale také na to, že řada z nich může poškodit nenávratně také vaši pleť?

1. Síla slunce

Samozřejmě, opálená pleť vypadá zdravější, mladší a zářivá. Slunce a opalování má ale i své stinné stránky. Uplyne několik let a síla slunce se projeví. Vaše kůže bude vrásčitá a bez života. Proto nezapomínejte na pleťové krémy s UV faktorem, které dokážou nepříznivý vliv UV záření snižovat. A dopřejte pleti ochranný krém, už když si jdete užít prvních několik minut jarních paprsků.

2. Zapomínáte na krk

Ruku na srdce, odličujete si pleťovou nebo micelární vodou krk a hrudník? Péče o pleť nekončí konturou vaší tváře a bradou. Právě krk a dekolt totiž vystavujete slunci, větru a dalším nepříznivým vlivům stejně často jako obličej. Kůže je tu navíc velmi tenká a trpí. Dodávejte jí proto stejně hydratace. Sérum, které používáte na obličej, použijte alespoň jednou denně také na krk a hrudník. Stejně tak i pleťový peeling a hloubkovou výživu. Po pár týdnech uvidíte změnu.

3. Čistota především? Jak kdy

Kdybyste byla malíř, nejspíš po každém malování obrazu pečlivě vymyjete štětce, které jste použila. Děláte to ale se štětci a houbičkami, které používáte na svůj obličej? A pravidelně? Faktem je, že vymýt štětce ve speciálním mýdle určeném k čištění kosmetických štětců, byste měli co tři týdny. Jinak na nich ulpívají bakterie, které si každý den nanášíte na obličej a ucpáváte si jimi póry. Akné je pak na světe co by dup. Zbavit se ho pak není snadné. Pomoct vám může například přístroj Face-Up!, který urychluje metabolismus kožních buněk a pleť dokáže snadno zregenerovat. Akné tak nemá šanci.

4. Na skok k odborníkovi

Jednou za rok byste se měla vydat k dermatologovi, a to přesto, že vás vůbec nic netrápí. Lékař zkontroluje vaše znaménka, odstraní vám bílé tukové tečky, které se tu a tam udělají v oblasti očí. A podívá se na vaše nehty, vlasovou pokožku a kůži obecně. Pomůže vám odhalit neduhy, které třeba ještě úplně nepropukly a usnadní tak jejich léčbu. Během roku si všímejte případných změn i vy sami.

5. Bez telefonu ani ránu

I obyčejné telefonování může být příčinou vašich problémů s pletí. Ptáte se, jak je to možné? Na telefon se po celý den zachytává velké množství bakterií. Kdykoliv si jej „připlácnete“ k obličeji, otiskne se na něj make-up a špína zase zůstane na vaší tváři. Pokud telefonujete dlouho a rádi, tak bude nejlepší, když si pořídíte head set.

6. Když peeling, tak pořádný

Peeling je prospěšný. Odstraňuje starou kůži, čistí póry. Ale čeho je moc, toho je příliš. Peeling vždy kupujte spíše jemnější a šetrnější a neaplikujte ho častěji než třikrát týdně. Při jeho použití netlačte. Pokud máte po nanesení pleť zarudlou, něco je špatně. Buď vaše technika, nebo přípravek.