Krok za krokem: jak zamaskovat akné

Krok za krokem: jak zamaskovat akné

Každý, kdo kdy bojoval s jakoukoliv formou akné, to zná. Cítíte se špatně, vaše sebevědomí je na nule a nejradši byste se někam schovali. Dnešní kosmetické výrobky jsou ale na takové úrovni, že vám mohou pomoct pupínky dokonale zakrýt. Jak postupovat a neudělat chybu? Čtěte.

Krok 1. Podkladové sérum

Podkladové sérum má obvykle saténovou strukturu a je průhledné. K čemu vám pomůže? Dokáže vytvořit na pleti tenký film, čímž vyrovná nerovnosti pleti. Díky podkladovému séru nebo bázi vypadají lépe i rozšířené póry a jizvičky.

Krok 2. Make-up

Pokud máte akné, bez make-upu se neobejdete. A ano, řada make-upů může vaše akné ještě zhoršit. Dobrá zpráva je, že je dnes na trhu velký výběr typů přípravků. Vybírat byste měli vždy takový make-up, který neucpává póry. Měl by mít lehkou strukturu. Vyzkoušet můžete i některý z BB krémů či CC krémů, které jsou hydratační, pleť nevysušují a nezatěžují tolik jako klasický make-up.

Make-up nanášejte rovnoměrně na celý obličej. Na pleť ho ale vklepávejte místo klasického roztírání. Díky tomu si zachová skvělé krycí schopnosti.

Krok 3. Korektor

Korektor bude vaše hlavní zbraň proti pupínkům a zarudlé pleti. Správný korektor totiž dokáže zázraky. Vybírejte přípravky, které jsou matující a rozhodně alespoň o tón světlejší než vaše pleť. Vyzkoušet můžete i produkty se zeleným zbarvením, které skvěle maskuje červené oblasti. Řada přípravků obsahuje oxid zinečnatý, takže vaše pupínky nejen zakryje, ale také bude aktivně působit proti tomu, aby se dělaly další.

Korektor nanášejte vždy jen v oblasti pupínků, vklepávejte jej postupně čistými prsty do pokožky.

Krok 4. Závěrečná fixace

Aby vaše veledílo ustálo celodenní shon, je potřeba na závěr zafixovat make-up pudrem. Ale pozor, vašim cílem rozhodně není vytvořit si na obličeji masku. Vybírejte proto pudry ve stejném odstínu, jakou má vaše pleť. Měly by být lehké s obsahem minerálů. Pudr aplikujte na pleť vždy štětcem, který předtím oklepejte, abyste nenanášeli zbytečně silnou vrstvu.

Pudr nanášejte až po chvilce. Dejte make-upu  a korektoru prostor, aby se vsákli do pleti a sjednotili se.

Krok 5. Tvářenka

Správně použitá zdravíčka vytvoří přirozený vzhled a odvedou pozornost od případných nerovností, které jste tak důmyslně zakryli. S tvářenkou ale šetřete. Méně je více, rozhodně nechcete vypadat jako Marfuša. Na aplikaci použijte štětec, kterým pudrová zdravíčka nanesete na lícní kosti. Pokud máte problematickou pleť, vybírejte vždy pudrové tvářenky, krémové by pokožku zbytečně zatěžovaly.