I kůže má svou imunitu. Naučte se ji posilovat

I kůže má svou imunitu. Naučte se ji posilovat

Odolnost našeho organismu souvisí s řadou věcí. Ovlivňuje ji stres, zdraví nebo třeba doba spánku. Zatímco na celkovou imunitu dáváme pozor, zapomínáme, že svou obranyschopnost má i naše kůže – tedy to hlavní brnění, které nás chrání. Víme, jak ji posílit.

Dvojitá síla

Vnější vlivy, vítr nebo mráz. Přesně proti nim nás kůže obratně chrání. Často ale bývá oslabená a nedokáže škodlivinám zcela zabránit, aby se prodraly dovnitř. Pokožku přitom posílíme úplně snadno. Stačí pravidelně po celý rok používat krémy s UV zářením, které nás ochrání před zrádnými ultrafialovými paprsky. V létě sáhněte po hydratačních krémech, v zimě po těch s mastnější strukturou.

Střevo je kámoš

Možná jste to netušili, ale existuje úzká spojitost mezi stavem našeho tlustého střeva a naší pletí. Trávicí systém celkově ovlivňuje naši obranyschopnost, protože zde žije řada prospěšných mikroorganismů a bakterií, které ovlivňují vstřebávání minerálů a vitaminů. Tyto organismy v trávicím traktu si můžeme představit jako hodné bojovníky, kteří se dennodenně utkávají v malých bitvách s problémovými bakteriemi.

Tím, že jim mikroorganismu brání vstřebávat škodliviny dál do organismu, jej v podstatě chrání. A díky tomu se nedostanou ani do krevního oběhu, ani do kůže. Pokud jste tedy zaznamenali prudké zhoršení stavu vaší pleti, můžete mít problémy s rovnováhou ve střevech. Pokud chceme střevu trochu pomoct, je ideální dopřávat si zakysané mléčné výrobky a potraviny obsahující vlákninu. Každé ráno můžeme také střeva promasírovat tím, že si dáme kolena na břicho a budeme jemně kroužit v poloze na zádech.

Posílení zvenku

Stejně jako je důležité dopřávat tělu to správné jídlo, je nutné dodávat kůži i správnou výživu zvenčí. Správně vyživená pleť totiž zvládne odrážet negativní vlivy vnějšího prostředí, nepodléhá kožním onemocněním a ještě je krásná.

Dobrá zpráva je, že v dnešní době obsahují krémy stejné množství vitaminu jako ovoce, které spořádáme na svačinu. Když si tedy budete kupovat váš příští krém, pořádně si pročtěte složení a vybírejte zásadně ty přípravky, které jsou bohaté na vitaminy C a E, které podporují buněčnou strukturu a regeneraci pleti.

Péče jako pravidlo

Můžete mít kůži vyživenou zevnitř i zvenčí, aby si ale zachovala svůj půvab, musíte se o ni starat. Přestože má pleť vlastní schopnost obnovy a dokáže napáchané škody odstranit, potřebuje se škodlivin pravidelně zbavit. Odumřelé buňky, nečistoty z okolí i přebytečný maz proto vylučuje na svůj povrch. Zkuste své kůži v tomto procesu pomoct a budete překvapeni, jak snadno bude zářivá a mladistvá. Denně pleť odličujte, ráno ji přetřete tamponkem navlhčeným v micelární vodě a dvakrát týdně jí dopřejte jemný, ale hloubkový peeling.