Ruce jako v bavlnce. I v zimě!

Ruce jako v bavlnce. I v zimě!

S chladným počasím a prvními pořádnými mrazy trpí naše pleť. Často ale zapomínáme na ty části těla, které teploty pod bodem mrazu poškozují nejvíce. Vaše ruce a nehty. Ne vždycky je schováme do rukavic, málo o ně pečujeme a namáháme je dennodenně při umývání nádobí nebo jiných domácích pracích.

V prvé řadě byste měli mít během zimy vždy po ruce rukavice. Odvrátí největší zlo, které mráz na vaší kůži páchá. Skutečně hloubková péče ale bude vyžadovat i trochu vašeho úsilí. Dvakrát denně musíte ruce natřít výživným krémem na olejové bázi, který dodá rukám potřebnou vláhu. Rozhodně se ale obloukem vyhněte krémům hydratačním, které jsou pro zimní období naprosto nevhodné. Hydratační krémy totiž vytvoří ve svrchní vrstvě kůže film obsahující vodu, která může působením mrazu mrznout a kůže pak popraská.

Pokud chcete dopřát svým rukám opravdu kvalitní ošetření, udělejte si jednou týdně čas na zábal. Stačí vzít hutný krém, popřípadě výživnou krémovou obličejovou masku a nanést ji na ruce. Ty pak zabalte do igelitových sáčků a šup s nimi do rukavic nebo ručníku. Dopřejte si dvacet minut klidu a nechejte složky v krému působit. Po té masku jemně setřete vatovým tamponem nebo ručníkem. Uvidíte ten rozdíl. Kůže získá vláhu a krásně zjemní.

Zaostřeno na nehty

Máte pocit, že se vám v zimě nehty více třepí a lámou více než jindy? Je to proto, že i nehty zimní počasí poškozuje. Ploténka našich nehtů navíc neumí zadržovat vodu, oleje ani tuky, na rozdíl například od vlasů. Proto se nehty vysušují a třepí. Aby nebyly tolik křehké, musíte je zpevnit. Nehty pravidelně krémujte velmi mastnými krémy, můžete zkusit i vazelínu. Výborně jako ochrana před mrazem funguje také lakování. Vybírejte vždy ale opravdu kvalitní lak. Raději zainvestujte a pořiďte si lak v lékárně. Budete mít jistotu, že obsahuje vitaminy, minerály a důležité proteiny, které vám v boji s mrazem skutečně pomůžou.

Nezapomeňte vyživovat nehty také zevnitř. Kupte si na zimu výživové doplňky bohaté na vápník. A také příliš často nehty netrapte odlakovačem. Ten totiž silně vysušuje, přestože už řada z nich neobsahuje alkohol. Když už budete muset nehty odlakovat, vždy jim pak dopřejte zvlhčující zábal a pár dní bez laku. Jako zábal můžete využít obyčejný olivový olej. Stačí jej zahřát na příjemnou teplotu, nehty ponořit a nechat třicet minut působit. Olivový olej jim dodá vláhu i prospěšné látky.

Jestliže se vám v zimě tvoří více záděrů, na vině je nedostatek vitaminu C. Dopřejte si čerstvé ovoce a zeleninu, případně dodejte tělu vitamin C v tabletách.