Pryč s chloupky, hlavně bezbolestně

Pryč s chloupky, hlavně bezbolestně

Depilace, epilace, kdo by se v tom vyznal? Zbavovat se nežádoucích chloupků je dneska takřka povinnost. Udělat to ale tak, aby netrpěla vaše kůže, není rozhodně snadné. Víte, jaké máte možnosti?

Kolem holení navíc existuje spousta mýtů. Někdo vám bude tvrdit, že čím častěji chloupky holíte, tím více rostou. Nebo hrubnou. Nebo oboje. Další ženy si stěžují na zarudlé pupínky, které se po holení tvoří zejména na nohou. Ve skutečnosti neexistuje žádná studie, která by potvrdila, že je něco z toho pravda. Při holení vždy záleží na tom, jakou metodu zvolíte a jak se budete o svou kůži starat.

Ostrá depilace

První dobrá zpráva je, že nebolí. Jde o nejčastější způsob, jak se chloupků zbavit, ke kterému vám stačí jen ostrá žiletka. Ostrá ale znamená opravdu ostrá. Pokud používáte tupé břity, dráždíte kůži. S těmi ostrými se zase vyplatí být opatrný, protože se můžete lehce pořezat. Ideální je při holení žiletkou používat speciální holicí pěny nebo gely, které pokožku na depilaci připraví, zvláční ji a ještě se vám bude kůže holit lépe. Přípravky na holení ale vždy vyzkoušejte nejprve na malé části těla. Obsahují totiž sulfáty a další příměsi, které mohou na kůži vyvolat alergickou reakci.

Trocha vosku

Nebojte se, není to tak bolestivé, jak by se mohlo zdát. Depilace voskovými pásky se už dávno zařadila mezi fungující a příjemné způsoby holení. Pásky jsou vyrobeny z vosku s příměsí pečujících látek. Navíc ve většině balení voskových pásků najdete i speciální kapesníčky napuštěné oleji, které mají za úkol podrážděnou kůži hezky uklidnit. Výhodou pásků je, že vám hladká kůže vydrží i tři týdny, což oceníte zejména v létě.

Síla stroje

Nejdůkladnější metodou, která funguje spolehlivě, je epilace strojkem. Chloupek totiž odstraníte i s kořínkem, takže nemá šanci vyrašit znovu. Přestože dnes na trhu existuje řada epilátorů, které jsou šetrné a slibují bezbolestné trhání, budeme upřímní: epilace bolí. Abyste nepříjemné pocity zmírnili, je ideální holit se po teplé koupeli, kdy si oblast, kterou budete epilovat, prosušíte ručníkem a napřímíte jednotlivé chloupky, aby je strojek lépe zachytil. Odměna je ale slibná – hladké nohy, intimní partie nebo podpaždí i déle než na tři týdny.

Domácí recept

Možná jste už slyšeli o cukrové pastě, která se využívá k holení. Její výhodou je, že je zcela přírodní a navíc si ji můžete připravit doma za pár korun. Stačí smíchat dva hrnky cukru, čtvrt hrnku vody a čtvrt hrnku citronové šťávy. Všechno pořádně promíchejte a zahřejte na plotně, dokud nebude mít směs jednolitou zlatavou barvu. Až směs vychladne (ale ne úplně), nanáší se na tělo proti směru růstu chloupků. Strhnout ji můžete dokonce jen pomocí prstů. Strhává se postupně a vždy po směru růstu.

Zpráva pro pány

Pokud se vám tvoří pupínky po holení na tváři a na obličeji, a zároveň byste chtěli využívat přístroj Face-Up! k léčbě akné, nemusíte se bát. Tato kombinace vám nijak neuškodí – právě naopak. Přístroj totiž slouží pro regeneraci kůže, její lepší hydrataci a prokrvenosti.