Unikátní přístroj proti akné Face-Up! zaujal ve Vietnamu

Unikátní přístroj proti akné Face-Up! zaujal ve Vietnamu

Na osm stovek expozic, osmadvacet zemí světa, dvacet tisíc návštěvníků. O čem je řeč? O Mezinárodním veletrhu zaměřeném na strojírenství, elektrotechniku, potravinářství, obalovou techniku, textilní průmysl a spotřební průmysl Expo 2015, který se letos konal až v dalekém Vietnamu. Návštěvníky jedné z největších a nejdůležitějších akcí zaujal také Face-Up!, unikátní přístroj z Brna, který pomohl už tisícům lidí zbavit se akné.

Face-Up! byl jedním z třinácti českých vystavovatelů, kteří se Expa zúčastnili. A všimla si ho také vietnamská televize. Spočítáte, kolikrát v jejich příspěvku spojení „Face-Up!“ zazní?

Reportáž Hanoi TV z Vietnam Expo 2015

„Vietnamský trh je pro nás velmi zajímavý, nejen velikostí svého trhu. Vietnamci jsou známí péčí o svůj vzhled a akné je poměrně často řešené téma. I proto Face-Up! předmět velkého zájmu. Již více než rok spolupracujeme s Česko-vietnamskou obchodní společností, věřím proto, že se nám brzy povede přístroj uvést i na vietnamský trh,“ uvedl Michal Rampl, jednatel společnosti Enjoy Trade, která na přístroj vlastní patent.

Přístroj Face-Up! je výstupem více než 10letitého vědeckého výzkumu, na kterém se podíleli odborníci z VUT, Karlovy univerzity v Plzni či z Biofyzikálního ústavu AV ČR. Závěrečná fáze vývoje přístroje probíhala v inovačním biotechnologickém centru INBIT.

První přístroje Face-Up! testovali v roce 2010 také kanadští dermatologové na žádost ředitele farmaceutické společnosti Advanced Product Labs sídlící v Kanadě i američtí dermatologové na zadání kalifornské společnosti Insynergy Products Inc. „Tamní lékaři přístroj testovali půl roku, následně měli velký zájem odkoupit od nás patent. Chceme však, aby přístroj i výroba zůstaly v naší rodinné firmě. Můžeme si tak pohlídat preciznost při výrobě i kvalitní dodavatele,“ říká doc. Ivan Rampl, který výzkum vedl.

Přístroj už pomohl tisícům lidí

Po více než 10letém vývoji se přístroj objevil poprvé na trhu loni v létě, nejprve v České republice. „Strhl se o něj obrovský zájem. Prodali jsme již tisíce přístrojů,“ říká Michal Rampl. Od začátku roku 2015 pak měli možnost vyzkoušet přístroj také lidé na Slovensku, dnes se Face-Up! prodává také v Německu a Itálii. Do konce roku by se měl objevit ve všech zemích Evropské unie, v Rusku a v Thajsku.

Přístroj jako jediný na světě kombinuje účinky tří druhů silových polí – magnetického, světelného a tepelného. To je možné díky objevu, který učinil tým doc. Ivana Rampla před desíti lety – jako první dokázali vytvořit magnetické pole, které je možné používat i v oblasti hlavy. Jeho účinnost je totiž jen 5 milimetrů pod pokožku, a tak nehrozí žádné neurologické potíže.

To vše bez negativního působení na organismus. Právě naopak. Působením přístroje a jeho magnetických impulzů se totiž urychluje metabolismus kožních buněk. Zlepšují se vlastnosti pokožky, například výdej kožního mazu. Současně je pleť lépe hydratovaná, pružnější a hebčí na dotek.

Vedle zubního kartáčku
Vědci chtěli vyvinout přístroj na léčbu akné, který budou mít lidé doma v koupelně a používat ho tak běžně, jako používají zubní kartáček. Stačí totiž jen 10 minut denně. Přístroj je určen především pro domácí použití, má ho však ve svých ordinacích několik lékařů i kosmetických salónů.

Výzkum je patentově chráněný. Face-Up! se řadí mezi kosmetické přístroje a má všechna osvědčení, která požaduje evropská legislativa. Ze zdravotního hlediska je zcela bezpečný. Přístroj se vyrábí v České republice v Brně.