Za kožní problémy mohou také toxiny

Za kožní problémy mohou také toxiny

Ekzémy, plísně, lupénka, akné nebo takzvaná růže. Všechno jsou to kožní nemoci a všechny mají jedno společné: jsou chronického charakteru, tedy nevyléčitelné. Můžete se jich kdykoliv zbavit, ale mohou se vám zase kdykoliv vrátit. Pokud některou z nich trpíte, měli byste zpozornět. Všechny chronické nemoci totiž signalizují hlubší problém, často spojený se zanášením organismu toxiny.

Zatímco menší rozvojové země se s kožními problémy chronického charakteru v podstatě nepotýkají, západní svět neřeší posledních dvacet let nic jiného. V průmyslově vyspělých státech mají první kožní nemoci už malé děti. Přestože se vědci původně domnívali, že se tyto nemoci projevují v závislosti na dědičné informaci, není to úplně pravda. Nemoci kůže souvisí s životním prostředím a především s životním stylem každého z nás.

Takzvaně zabahnit si můžete organismus hned dvěma způsoby. Jednak se toxiny do těla mohou dostat z vnějšího prostředí. Ovlivňuje to fakt, kde přesně žijete, co dýcháte, jaké používáte kosmetické přípravky nebo mycí prostředky v kuchyni. To vše ovlivňuje vaše tělo.

Pokud žijete uspěchaným městským životem a ještě příliš nedbáte na životní styl, pak se mohou kožní problémy projevit. Ideální je dopřát jednou za čas tělu detoxikační dietu. Očistná kúra ale rozhodně není záležitost týdně. Jde o dlouhodobý proces, jehož výsledky se projeví až po nějaké době.

Pořádný detox

Detoxikace je proces, při kterém se snažíme naše játra a ledviny zbavit toxinů, které přijímáme obvykle v naší stravě. Když se totiž toxiny v orgánech nahromadí, prvním místem, kde se znečištění projeví, je právě kůže. Cílem detoxikace je urychlit metabolismus a lépe toxiny vyfiltrovat z těla ven.

Ideální je během kúry konzumovat takové potraviny, které pomohou trávicí trakt očistit. Patří mezi ně syrové ovoce a zelenina, ořechy a semena, bylinky. Jde tedy o potraviny bohaté na vlákninu a živiny. Počítejte s tím, že v prvních dnech můžete mít hlad. Je to proto, že si vaše tělo zvyká na nový systém. Během dne pijte hodně vody, kterou si můžete nejprve převařit. Teplá voda se vám navíc bude pít mnohem lépe než ledová. Při očistě se rozhodně nedoporučuje jíst červené maso a mléčné výrobky. Vynechat byste měli také kofein, který vás zbytečně dehydruje. Zkuste také omezit kouření a přísun alkoholu.

Při detoxikaci vám mohou pomoct i fyzické aktivity jako například saunování nebo jóga. Očistu těla také skvěle podporují lymfatické masáže. Připravíte tak organismus na očistu nejen zevnitř, ale i zvenku. Tělo pak bude mnohem lépe přijímat potraviny, na které dřív nebylo zvyklé.

Pokud vás stále trápí akné, ať to to „klasické“ neboli acne vulgaris, i rosacea neboli růžovka, zkusit můžete přístroj z dílny českých vědců Face-Up! Urychluje metabolismus kožních buněk a pomáhá tak zlepšit vlastnosti kůže.