Jak pečovat o krk a dekolt?

Zaostřeno na dekolt. Proč na něj zapomínáme?

Obličej, krk a dekolt. Tři místa, kde je kůže citlivější, rychleji stárne a potřebuje proto mnohem více výživy než jiné partie. Přesto na pokožku dekoltu mnohdy zapomínáme a péči o něj podceňujeme. Řada lidí totiž ani neví, jak by se o dekolt měla starat.

Čím dříve, tím lépe

V péči o tělo máme tendenci neustále všechno odkládat. Na oční krém je ještě brzy, na séra si připadáte ještě mladí. Ve skutečnosti je potřeba bedlivě sledovat, jak se vaše pokožka mění. Dekolt a krk patří mezi oblasti, které stárnou nejrychleji, tedy alespoň na pohled.

Základem je speciální výživný a hydratační krém pro tyto partie. Pokud se vám nechce investovat, použít můžete i svůj pleťový krém, ale počítejte s tím, že jej brzo vypotřebujete. Pokud máte mastnou pleť a krém speciálně pro ni, pro dekolt volte jiný přípravek. Pleťové krémy pro mastnou a problematickou pleť totiž v prvé řadě stahují póry a absorbují přebytečný maz. Tím byste dekoltu rozhodně neprospěli.

Speciální péče? Před třicítkou

Kolem pětadvaceti let se objevují první vrásky a kůže ztrácí svou pevnost a pružnost. Od tohoto věku byste měli mít doma zpevňující krémy a séra na krk a dekolt. Obsahují látky, které chybějící kolagen doplňují, navíc mají i bělicí účinky. Dekolt je totiž mnohem náchylnější k pigmentaci.

I z toho důvodu je dobré být opatrný při pobytu na slunci. Například když si tělo budete mazat přípravky s ochranným faktorem dvacet, obličej, krk a dekolt si zaslouží mnohem vyšší faktor. Kůže vám za to jednou poděkuje. Pokud nechcete pihy od sluníčka a pigmentové skvrny za deset patnáct let, je dobré se při delším pobytu na slunci chránit šátkem nebo lehkým trikem.

Pokud vás v dekoltu trápí akné, spolehlivým řešením je přístroj Face-Up! Je účinným bojovníkem proti nepříjemným pupínkům nejen na obličeji, ale i na těle. Stačí si najít 10 minut času denně.

Pozor na prádlo

Vybrat správnou podprsenku rozhodně není jednoduché. Výzkumy ukázaly, že se ženy často snaží pořídit prádlo takové, které pozvedne jejich prsa nahoru. To ale může kůži dekoltu pomačkat a deformovat. Při nakupování spodního prádla je proto vždy lepší se poradit.

Rychlá pomoc

Když se chystáte na večírek, ples nebo rande, můžete svému dekoltu pomoct jednoduchým rituálem. Nejprve si dopřejte sprchu a kůži krku a pod ním střídavě sprchujte studenou a teplou vodu, tím ji krásně prokrvíte. Použijte jemný peeling, který odstraní odumřelé buňky. Nikdy pokožku dekoltu nedrhněte ručníkem, jen ji jemně vysušte. Pak naneste sérum a nakonec krém se třpytkami. Kůži hezky projasní, a bude tak vypadat mladší a svěží. Pokud míříte na ples, na závěr poprašte dekolt bezbarvým pudrem, který pokožku zmatní a vyhladí.